Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Giani: Jestem zaskoczony porażką Polaków

Andrea Giani: Jestem zaskoczony porażką Polaków

fot. archiwum

Były reprezentant Włoch, uważany już teraz za ikonę włoskiej siatkówki, Andrea Giani obserwuje wszystkie spotkania w katowickim Spodku. Jak powiedział dla Strefy Siatkówki, jest zaskoczony porażką Polaków w meczu o trzecie miejsce.

Mówiąc szczerze spodziewałem się nieco innego rezultatu – powiedział Strefie Siatkówki, Andrea Giani . – Myślałem, że Polacy po porażce w półfinale jeszcze mocniej powalczą w meczu o trzecie miejsce. Organizacja turnieju finałowego w Katowicach była świetną okazją, aby Polacy po raz pierwszy stanęli na podium.

 

Andrea Giani przyznał również, że powodem porażki mogło być zmęczenie zawodników a także fakt, że w głowach wciąż mieli porażkę z Brazylią. – Nie wiem, nie chciałbym oceniać co się stało bo na tyle nie znam polskiego zespołu. Być może Polacy wciąż pamiętali porażkę z Brazylią, a wiem z doświadczenia, gra się wtedy najtrudniej. 

Włoch zachwycił się oprawą spotkań w Katowicach. – Wszyscy kibice mają na sobie polskie barwy, to świetne. We Włoszech tego nie ma. Ludzie nie ubierają się w barwy narodowe gdy gra reprezentacja. Przykro, że przy takich kibicach, Polska nie stanęła na podium Ligi Światowej. Ale taki właśnie jest sport – dodał zawodnik.

 

* Z Andrea Gianim rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved