Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Poważne zmiany w częstochowskiej Politechnice

Poważne zmiany w częstochowskiej Politechnice

fot. archiwum

SPS Politechnika Częstochowska kończy dzisiaj zgrupowanie w Kulach i jedzie na Akademickie Mistrzostwa Europy do chorwackiej Rijeki. Trener Andrzej Solski ma teraz do dyspozycji dziewięć siatkarek, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem będzie ich znacznie więcej.

Z klubu odeszła Marzena Solska , która zmienia stan cywilny i przenosi się do Krosna. Z gry w SPS-ie zrezygnowały też kapitan drużyny Izabela Kasprzyk i Anna Cupisz . Ta pierwsza zdecydowała się na grę w Bełchatowie, z kolei Cupisz wybrała drugoligowy AZS Gliwice. Nowym nabytkiem SPS-u będzie z kolei Urszula Jędrys-Szynkiel . Wychowanka Częstochowianki miała wrócić do Częstochowy już przed rokiem, jednak postanowiła zostać jeszcze jeden sezon w MMKS-ie Dąbrowa Górnicza. Gdy ten awansował do Ligi Siatkówki Kobiet, przeszła do SPS-u.

 

Po dwóch latach nieobecności do klubu wraca też Aleksandra Król , która w minionym sezonie grała w amatorskiej lidze w Austrii. Ze Stali Mielec pozyskano Agatę Turbak , a z sosnowieckiego SMS-u Dominikę Nowakowską . 

Agata jest środkową, Dominika w minionym sezonie grała na pozycji libero, jednak wydaje mi się, że ma na tyle dobre warunki fizyczne, że można ją ustawiać na skrzydle – mówi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak . – To jeszcze nie koniec wzmocnień. Wszystko na to wskazuje, że dołączą do nas także Asia Kowalska (środkowa, w ostatnim sezonie Gwardia Wrocła red.) oraz Justyna Kulisz z drugoligowego ChTPS-u Chodzież.

 

Celem Majkusiaka jest jeszcze pozyskanie dobrej klasy rozgrywającej, która mogłaby rywalizować o miejsce w składzie z Magdaleną Pietroczuk . Wybór padł na reprezentantkę Polski juniorek Alicję Leszczyńską .

 

Ala grała w minionym sezonie w Legionovii – mówi Majkusiak. – Prowadzimy rozmowy, jednak z tego, co wiem, jej transferem zainteresowana jest także bełchatowska Skra. Jeżeli się określi i zdecyduje na nasz klub, będzie super. Jeżeli nie – będziemy zmuszeni szukać dalej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved