Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polsat z FIVB na 5 lat

Polsat z FIVB na 5 lat

Dziś Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FiVB), Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizja Polsat S.A., podpisały 5-letnią umowę o transmisji największych wydarzeń siatkarskich.

Przed pierwszym spotkaniem półfinałowym LŚ 2007 w sali konferencyjnej katowickiego Spodka odbyła się konferencja prasowa związana z podpisaniem pięcioletniej umowy na transmisje z największych wydarzeń siatkarskich pomiędzy Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej (FIVB), Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz Telewizją Polsat S.A.

W konferencji uczestniczyli: prezydent FIVB Ruben Acosta, prezes PZPS Mirosław Przedpełski, a także szef sportu w TV Polsat, Marian Kmita oraz odpowiedzialny za marketing w PZPS, Artur Popko.Podpisana umowa dotyczy Pucharu Świata kobiet i mężczyzn 2007, Ligi Światowej 2009, 2010, mistrzostw świata 2010 mężczyzn, Pucharu Świata kobiet i mężczyzn 2011 oraz Grand Prix 2009 i 2010.

Ruben Acosta, prezydent FIVB:

Przede wszystkim chciałem podziękować za przybycie na podpisanie tego porozumienia. Pragnę pogratulować i podziękować Mirosławowi Przedpełskiemu za przygotowanie tego przedsięwzięcia. Podziękowania należą się także stacji Polsat, bardzo profesjonalnie prowadzi relacje z Ligi Światowej. Zostałem poinformowany, że telewizje z Japoni i Brazylii zastanawiają się jak Polsat to robi, że ma taką oglądalność. Zebralismy sie tutaj z tego powodu, żeby takie sukcesy i przedsięwzięcia pielęgnować. Życzę Wam złotego medalu na olimpiadzie.

Marian Kmita, szef sportu telewizji Polsat:

Jesteśmy szczęśliwi, że Pan prezydent Acosta jest tutaj razem z nami. To co się stało przed chwilą jest dla nas dowodem, że decyzja sprzed 8 lat, kiedy rozpoczęliśmy współpracę ze środowiskiem siatkarskim w Polsce była trafna. To co połączyło nas to nie było tylko zawodowstwo medialne i zrozumienie siatkówki jako towaru telewizyjnego, ale także dbałość widowisko. Myślę, że to co wczoraj zobaczył pan prezydent to efekt wielu lat pracy telewizji Polsat, a także innych telewizji, które przed nami działały na rzecz rozwoju Ligi Światowej w Polsce. Myślę, że dzisiaj jesteśmy awangardą nie tylko europejską, ale także światową, jeżeli chodzi o produkcję sygnału telewizyjnego i jakość widowiska. Chciałbym podziękować panu Acoście, że pozwolił nam kontynuować współpracę na poziomie międzynarodowym i wnieść nową jakość w rozwój siatkówki na świecie z pozycji telewizji, która kocha siatkówkę i robi dla niej wiele. Postaramy się pokazać te wszystkie 11 imprez na takim poziomie jak Liga Światowa, którą teraz państwo oglądacie.

Notował: Marcin Spitalniak – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved