Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal rezygnuje z Bułgarów

PLS: Mostostal rezygnuje z Bułgarów

Mostostal rezygnuje z zatrudnienia Bułgarów, Todora Aleksieva i Kostadina Stojkowa. Nadal więc szuka klasowego przyjmującego. W piątek prezes Mostostalu-Azoty, Kazimierz Pietrzyk, wysłał do Levskiego Sofia pismo informujące o rezygnacji z zakontraktowania Todora Aleksieva.

Prezes Kazimierz Pietrzyk obserwował tego siatkarza podczas zgrupowania Bułgarów w Kędzierzynie-Koźlu. – Byliśmy blisko jego pozyskania, jednak nie przekonał nas do siebie – mówi prezes. – Pod względem siły ataku jest bardzo dobry, ale szwankuje u niego przyjęcie – zauważa.

Jego zakontraktowanie jest zatem pozbawione sensu, bo podobnymi cechami odznaczają się Bartosz Kurek i Jakub Jarosz. Dla nich klub powinien znaleźć partnera z dobrym przyjęciem, tym bardziej że libero Mostostalu, Marcin Mierzejewski, też nie należy we tym elemencie do czołówki krajowej.W rezerwie jest jeszcze Konrad Małecki, który jednak pod koniec sezonu załapał kontuzję. Co gorsza z klubu odszedł Wojciech Serafin, który był ostatnim graczem, jaki mógł ewentualnie wejść na przyjęcie lub zastąpić libero.

Do Mostostalu nie przyjdzie także inny reprezentant Bułgarii, Kostadin Stojkow. Trener Andrzej Kubacki uznał, że to siatkarz podobnego formatu, co Niemiec Eugen Bakumovski, który w zeszłym sezonie nie sprawdził się w ekipie z Kędzierzyna.

Przypomnijmy, że bliski przejścia do Mostostalu był Sebastian Świderski, który jednak wybrał włoską Maceratę. Toczyły się też rozmowy z Argentyńczykiem Gustavo Scholtisem, ale ten zdecydował się na ofertę z Turcji.

Teraz kędzierzńska drużyna będzie miała kłopoty ze znalezieniem klasowego gracza, bo rynek jest już bardzo przetrzebiony, a oczekiwania kibiców, po wsparciu od Zakładów Azotowych Kędzierzyn, są ogromne.

Około 5 mln zł budżetu pozwoli na włączenie się do walki o pierwszą czwórkę w lidze, pod warunkiem że drużyna zostanie wzmocniona światowej klasy przyjmującym.

Budżet kędzierzynian daje stabilizację finansową, jednak nie zapominajmy, że czołówka ligi dysponuje dwukrotnie większymi pieniędzmi, a kilka ekip – jak Bełchatów, Olsztyn czy Rzeszów – poczyniło znaczne wzmocnienia.

A Mostostal mimo kilku transferów na dziś wzmocnił się na pozycji atakującego, gdzie zagra Jakub Novotny, oraz rozgrywającego, bo pozyskał Grzegorza Pilarza.

Na pozostałych pozycjach nie zanosi się na zmiany. Trudno więc oczekiwać, aby zespół zaczął grać dużo lepiej niż przed rokiem, chyba że ciągłe postępy będą czynili Kurek z Jaroszem, a Jakub Novotny przyjmie na siebie ciężar ataku, czego nie udźwignął w poprzednim sezonie Marcel Gromadowski.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved