Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Siatkarskie święto pod Spodkiem

LŚ: Siatkarskie święto pod Spodkiem

fot. archiwum

Rozgrywany w Katowicach od 11 lipca finałowy turniej Ligi Światowej, jest dla fanów siatkówki zapewne największym wydarzeniem sportowym tego lata. Powierzenie Polsce organizacji takich ważnych rozgrywek, to w bardzo dużej mierze zasługa wspaniałej postawy polskich kibiców.

Zarówno podczas spotkań drużyny narodowej, jak i sezonu ligowego, hale zawsze wypełnione są po brzegi. Nic więc dziwnego, że uważani jesteśmy za najlepszą publiczność na świecie. W tym elemencie nie dorównuje nam nawet roztańczona Brazylia.

 

Codziennie przed halą w katowickim Spodku, na długo przed rozpoczęciem planowanych spotkań, zbiera się tłum polskich kibiców. Jak zawsze, każdy z nich posiada szereg atrybutów, od flag, koszulek, szalików po bardzo popularne, głównie wśród męskiej części publiczności, trąbki. Cała okolica obiektu, w którym rozgrywane są spotkania, tonie w czerwono-białych barwach. Nawet niesprzyjająca piknikowaniu, zmienna pogoda nie odstrasza miłośników siatkówki. Nie wszyscy jednak mają to szczęście, by oglądać spotkania w największej w Polsce hali widowiskowej. Ci, którym nie udało się zdobyć biletów na mecze LŚ nie mają jednka na co narzekać. Organizatorzy zadbali bowiem, żeby i tym osobom nie zabrakło emocji. Przed Spodkiem ustawiono telebim i tym sposobem doping i wspaniała zabawa trwają zarówno w hali, jak i poza nią. 

Przyjechaliśmy do Katowic ze znajomymi aż z Białegostoku. Nie mamy biletów na mecze, bo ich zdobycie graniczyło z cudem. Kiedy dowiedzieliśmy się, że przed halą będzie można na żywo oglądać wszystkie spotkania, wsiedliśmy w samochód, no i jesteśmy. Nie żałujemy tej decyzji, bo i tu atmosfera jest niepowtarzalna. Dodatkowo, w przeciwieństwie do kibiców oglądających mecze na hali, tu można napić się zimnego piwka – opowiada z uśmiechem pan Tomek.

 

Przed Spodkiem ustawiono nie tylko duży telebim, ale i ogromną scenę. Wszyscy przyjezdni kibice i mieszkańcy miasta mogą przez całe pięć dni bawić się podczas koncertów, kabaretów i występów innych artystów.

 

Mieszkam w Kielcach od urodzenia i choć Spodek gościł wiele gwiazd, nigdy nie było aż tak ciekawej i atrakcyjnej organizacji. Zadbano także o to, aby przy tej wielkiej sportowej fecie można było posłuchać dobrej muzyki. W niedzielę wystąpi tu Patrycja Markowska , na której koncert czekam z niecierpliwością – mówi Sylwia, studentka Politechniki Śląskiej.

 

Po zakończonych danego dnia spotkaniach duża cześć kibiców wstępuje do „Baru pod Spodkiem”, by tam zrelaksować się po emocjach towarzyszących siatkarskim zmaganiom. Ci bardziej zmęczeni rozjeżdżają się do swoich domów, kwater czy hoteli. Kilka godzin snu, aby zregenerować siły, bo następnego dnia wielka siatkarska uczta zaczyna się od nowa…

 

Autorki tekstu: Aneta Mieszkowska, Aneta Stożek (pls.pl)

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved