Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Powiedzieli po meczu Polska – USA

LŚ: Powiedzieli po meczu Polska – USA

fot. archiwum

Konferencja odbyła się na gorąco, tuż po meczu, ale refleksja nad trudami sobotnich półfinałów dominowała nad analizą spotkania. - Ten mecz, to już historia... - powiedział Piotr Gruszka.

Thomas Hoff , kapitan reprezentacji USA: – Patrząc teraz na kartkę ze statystykami, widzę, że wszystkie sety przegraliśmy z Polską niewielką różnicą punktów. Ten mecz składał się z małych części, które mogły nam pomóc wygrać. Jutro gramy z Rosją, też bardzo dobrą drużyną. Musimy popracować nad kluczowymi elementami, jeżeli chcemy ich pokonać.

 

Mówi się, że Pański zespół najlepiej przygotował się do finałów LŚ. Jednak mimo wszystko dzisiaj ulegliście Polakom. 

Gospodarze po prostu grali lepiej w końcówkach setów. Czy byli lepiej przygotowani – trudno powiedzieć… na pewno byli skuteczniejsi.

 


 

Piotr Gruszka , kapitan reprezentacji Polski: – Nie było to łatwe spotkanie, ale cieszymy się bardzo przede wszystkim ze zwycięstwa. Dlaczego? Ponieważ nic tak nie cementuje atmosfery w drużynie jak zwycięstwa. Naprawdę wygrane nas jeszcze bardziej konsolidują. Ze statystyk możemy sobie wyciągnąć wnioski na jutrzejsze spotkanie, które będzie bardzo ważne. Ten mecz już jest historią i wszystkie nasze myśli skierowane są obecnie na jutrzejszy półfinał.

 


 

Hugh McCutcheon , trener reprezentacji USA: – Na początku gratulacje dla Polski. Oba zespoły grały dzisiaj dobrze, ale o wyniku zadecydowało kilka błędów z naszej strony. Występ w Spodku jest czymś unikalnym w całym siatkarskim świecie. Jestem szczęśliwy, że zagraliśmy ten mecz, że zdobyliśmy dużo doświadczenia. Mam nadzieję, że jutro się poprawimy.

 


 

Raul Lozano , rener reprezentacji Polski:

Najpierw chciałbym wyjaśnić kilka kwestii dotyczących tego spotkania. Być może wielu z Państwa pyta siebie, dlaczego wygraliśmy to spotkanie. Są trzy motywy dla których chcieliśmy zwyciężyć. Po pierwsze nikt nie może powiedzieć, że Rosjanie są słabsi od Brazylijczyków. Dwa – jeżeli dalej chcemy się rozwijać to nie możemy bać się naszych przeciwników, niezależnie czy to będzie Rosja czy Brazylia. Dlatego na pewno ani ja ani trener USA nie myślał, żeby zagrać słabiej, aby uniknąć w półfinale Brazylii. Poza tym z tą publicznością nie możemy wyjść na parkiet z myślą, że nie chcemy wygrać meczu.

 

W każdym z setów Amerykanie zdobywali przewagę, jednak w końcówkach ją tracili.

 

Mieliśmy parę problemów na początku. Oczywiście to jest niesamowita publiczność. Frustrowało nas to, że nie mieliśmy ze sobą kontaktu. Drugą sprawa jest to, że Polska jest dobrą drużyną i na jej grę musieliśmy odpowiedzieć dobrą grą.

 

Czy zmiany jakich Pan dziś dokonał były zaplanowane już przed meczem?

 

To były zmiany wynikające z sytuacji na boisku, one nie były przewidziane. Nie były one wywołane chęcią oszczędzenia kogokolwiek. Mariusz Wlazły opuścił boisko, ponieważ nie skończył 4 na 5 piłek. Poza tym chwycił go jakiś przykurcz. Z jednej strony ogromny przeciąg od drzwi na halę, a z drugiej wysoka temperatura od światła pod siatką spowodowała, że w pewnym momencie nie mógł prawie ruszać szyją.

 

Jakie zobaczył Pan dziś pozytywy w grze Polaków?

 

Bardzo podobał mi się duch walki w zespole. Zawodnicy mimo iż przegrywali, pokazali, że wierzą do samego końca w zwycięstwo.

 

A nad czym Polacy muszą jeszcze popracować?

 

Musimy poprawić naszą grę w kontrataku. Nie potrafiliśmy wykorzystywać wszystkich okazji do zdobycia punktu. Wynikało to przede wszystkim z braku precyzyjnego dogrania, przez co skrzydłowi nie mogli dokładnie atakować.

 


 

Łukasz Kadziewicz , środkowy reprezentacji Polski: – Przed meczem to z kim zagramy nie miało najmniejszej różnicy. Nie liczą się pieniądze, my nie liczymy małych punktów, więc dla nas to jest kolejne spotkanie. To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu, najważniejsze, że wygraliśmy, nie liczymy, nie zastanawiamy się, chcemy grać dobrze. Brazylia to jest normalna drużyna, która pokonała nas w finale mistrzostw świata. Możemy wygrać, to jest sport i na tym polega całe jego piękno.

 

Notował: Łukasz Wolicki – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved