Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ – Piotr Gruszka: Wiara w sukces to za mało

LŚ – Piotr Gruszka: Wiara w sukces to za mało

fot. archiwum

Polacy byli znacznie bliżej pokonania Brazylii dziś w Katowicach niż w finale mistrzostw świata. Ale i tym razem zabrakło "czegoś". Zabrakło, a Piotr Gruszka skwitował na konferencji po meczu, że wiara w sukces to za mało.

Piotr Gruszka , kapitan reprezentacji Polski:

Sama wiara w zwycięstwo nam nie wystarczyła, to za mało do sukcesu. Dziś przegraliśmy końcówki, które wcześniej wygrywaliśmy. Ale nie wychodzimy z hali ze spuszczonymi głowami, bo daliśmy z siebie wszystko. Jutro mamy jeszcze coś do ugrania w meczu z Amerykanami.

 Raul Lozano , trener reprezentacji Polski:

Jestem przekonany, że był to jeden z piękniejszych meczów podczas tej imprezy. Brazylijczycy wygrali w sposób bardzo zasłużony. Cieszę się jednak, bo widać, że nasz poziom przybliżył się znacznie do poziomu prezentowanego przez Brazylię. Dostrzegam jeszcze te elementy, które nie pozwalają nam wygrywać. Nad nimi właśnie musimy popracować. To są drobiazgi, ale one właśnie spowodowały, że Brazylia zdobyła 6 punktów więcej 4 setach.

 

Bernardo Rezende , trener reprezentacji Brazylii:

Mecz był bardzo trudny, było bardzo gorąco wewnątrz hali. Gra była bardzo intensywna, bez zbędnych przestojow. Wszyscy oczekiwali rewanżu za ubiegłoroczny finał mistrzostw świata. Polska bardzo zbliżyła się do naszego poziomu. Brakuje jej być może jeszcze nieco doświadczenia, jakim my dysponujemy, ale różnica jest już bardzo niewielka. Jestem szczęśliwy, że odnalazł się w tym meczu Giba. Po wczorajszym słabym meczu był bardzo smutny i potrzebował dobrego występu, aby odzyskać pewność siebie. Chciał tu w Katowicach pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że jutro też zagra równie dobrze, jak przeciwko Polsce.

 

Paweł Zagumny , rozgrywający reprezentacji Polski:

Nie udało nam się dziś wygrać, choć było bardzo blisko. Myślę, że o naszej porażce zadecydowała porażka w pierwszym secie. Jeszcze w tej chwili siatkarze brazylijscy są o krok przed nami. Ale najważniejsze jest to, że my się nie zatrzymujemy… ten krok jest już bardzo nieduży.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved