Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Pliński: Zrobimy wszystko, aby pokonać Brazylijczyków

Daniel Pliński: Zrobimy wszystko, aby pokonać Brazylijczyków

fot. archiwum

- Przed meczem dowiedzieliśmy się, że Brazylia jest na drugim miejscu w grupie. Powiedzieliśmy sobie wtedy, że nie odpuszczamy, że jedziemy, że tak powiem, z tą robotą dalej - mówi Daniel Pliński, środkowy reprezentacji Polski.

Daniel Pliński : – Wiadomo, że zrobimy wszystko, aby pokonać Brazylijczyków i nie zawieść naszych kibiców. Wiem, że jest to bardzo trudne zadanie, ale widać po dzisiejszym meczu, że my w to wierzymy, bo nie odpuściliśmy spotkania o pierwsze miejsce w grupie. Wprost przeciwnie, wygraliśmy 3:0 po bardzo trudnym boju.

 

To już Wasza czternasta wygrana z rzędu.



 

Zgadza się! Nauczyliśmy się wygrywać, nie odpuszczać żadnych spotkań ani pojedynczych piłek, dlatego zostawiamy w każdym meczu bardzo dużo zdrowia. Czasami nam to nie wychodzi, nie gramy za dobrze, ale za każdym razem staramy się wygrywać.

 

Sędziowie w pewnym momencie meczu trochę Cię podrażnili…

 

Trochę się zdenerwowałem, bo zagraliśmy z Pawłem krótką metr od siatki. Millar przyznał się później do wpadki po tej akcji. Atak był wykonywany tak daleko od siatki, że sędzia nie mógł zauważyć, że jej dotknąłem. Trochę przykro, że takie błędy się zdarzają, ale my również się mylimy.

 

Zwycięstwo z USA, mimo, że odniesione w trzech setach, nie przyszło Wam bardzo łatwo.

 

Zgadza się. Przegrywaliśmy w pierwszym secie, później była niesamowita mobilizacja, walka o każdą piłkę i wygraliśmy. Widać, że tu decydują pojedyncze akcje. Amerykanie są bardzo mocną drużyną, myślę, że znajdują się w piątce najlepszych ekip na świecie, dlatego mecze z nimi wyglądają tak a nie inaczej.

 

„Odpuszczając” mecz z USA mogliście uniknąć Brazylii w półfinale…

 

Przed meczem dowiedzieliśmy się, że Brazylia jest na drugim miejscu. Powiedzieliśmy sobie, że nie odpuszczamy, że jedziemy, że tak powiem, z robotą dalej. Wygraliśmy 14 meczów z rzędu w tegorocznej edycji Ligi Światowej, dlaczego nie mielibyśmy wygrać 15-ego?

 

Macie jakiś sposób na Gibę? Rosjanie dzisiaj skutecznie wykluczyli go z gry.

 

Myślę, że każdemu zdarzają się słabsze mecze. Jemu się taki przytrafił dzisiaj, mamy nadzieję, że również jutro tak będzie, gdyż to jest lider Brazylii. Widać jednak, że oni też potrafią grać bez lidera. Myślę, że nie ma co wybierać w jakim składzie zagra Brazylia. Musimy zagrać na bardzo wysokim poziomie, czyli dać 100 % z siebie.

 

Notował: Łukasz Wolicki – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved