Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksej Werbow: W finale raczej z Brazylią

Aleksej Werbow: W finale raczej z Brazylią

fot. archiwum

Pierwszym finalistą został zespół Rosji, który 3:1 pokonał USA. Jak powiedział Strefie Siatkówki Aleksej Werbow, Rosjanie wolą w finale grać z Polską, ale spodziewają się Brazylii.

To był bardzo trudny mecz, nie można powiedzieć, że zwycięstwo przyszło nam łatwo . – skomentował spotkanie z USA, libero Rosji, Aleksej Werbow . – USA zagrało bardzo dobrze w elemencie obrony i czasami mieliśmy wrażenie, że niemożliwe jest aby ta piłka została obroniona, a jednak tak się działo.

 

Werbow przyznał, że USA jest zespołem, który gra lepiej w obronie. – Jeśli porównać USA i Rosję w elemencie obrony to Amerykanie zagrali dzisiaj zdecydowanie lepiej. My nadrobiliśmy jednak zagrywką i niezłą grą w bloku. To zadecydowało o naszej wygranej. 

Wygraliśmy, czekamy na kolejny mecz – dodał zawodnik. – Myślę, że mimo wszystko wygra Brazylia. Myślę, że są obecnie mocniejsi niż Polska. Mimo, że przegrali z Bułgarami ten mecz przeciwko Polsce, będzie już zupełnie inną historią. Brazylia gra lepiej z każdym meczem, można powiedzieć, że rozkręca się wraz z trwaniem turnieju.

 

Oczywiście wolelibyśmy grać z Polską w finale, nie dlatego, że Polacy są łatwiejszym przeciwnikiem, ale dlatego, że grają nieco inaczej niż Brazylia. – powiedział zawodnik. – Doskonale znam polską publiczność, również z meczów siatkówki plażowej, gdyż raz wygrałem tutaj mistrzostwa Europy. Polscy kibice są wspaniali. W Japonii podczas mistrzostw świata na trybunach było może z dwa tysiące ludzi i przeważnie byli to Polacy . Werbow zapytany o chęć gry w polskiej lidze powiedział: Nigdy o tym nie myślałem, póki co podpisałem kontrakt z Iskrą Odincowo. Zobaczymy w przyszłości.

 

Zawodnik przyznał, że jeśli dojdzie do finału Polska – Rosja, jego zespół nie zamierza brać rewanżu za mistrzostwa świata. – Musielibyśmy chcieć rewanżować się każdemu zespołowi z którym przegraliśmy. – powiedział Werbow . – Z Brazylią też nie raz przegrywaliśmy więc logicznie myśląc musielibyśmy chcieć również na nich wziąć rewanż. Co prawda z Polską podczas mistrzostw świata przegraliśmy w dosyć dziwny sposób. Wkradło się tam wtedy dużo szczęścia. Nieważne, w finale przeciwko Polakom, jeśli taki się wydarzy, nie będziemy na pewno chcieli się za nic rewanżować, a po prostu wygrać Ligę Światową.

 

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved