Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Thomas Hoff: Jeden cel – Igrzyska Olimpijskie

Thomas Hoff: Jeden cel – Igrzyska Olimpijskie

fot. archiwum

Jeszcze kilka tygodni temu Thomas Hoff myślał o transferze do bełchatowskiej Skry. Ostatecznie wybrał rosyjski Nowy Urengoj, ale zapowiada, że w przyszłym sezonie chętnie zagra w PLS. Ale najpierw... zdobędzie olimpijski medal w Pekinie.

Czego można się spodziewać w Katowicach po reprezentacji USA?

 

Thomas Hoff : Mam nadzieję, że jeszcze nie jesteśmy w najwyższej formie, jaką zaplanowaliśmy na ten sezon. Przylecieliśmy do Polski, żeby zbierać doświadczenie w grze z najlepszymi zespołami świata i dostać dużą dawkę stresu. Ale naszym najważniejszym celem na ten rok jest zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich. Możliwości awansu jest kilka, ale im dłużej czekasz, tym bardziej się stresujesz. Tym bardziej, że wszystko co robimy jest podporządkowane jednemu celowi: zagrać na olimpiadzie. W tym tkwi cały sens. 

Pokazaliście to w Atenach. Nie mieliście najlepszej ekipy, ale i tak awansowaliście do półfinału. No i ten niesamowity mecz z Grecją w ćwierćfinale…

 

Przegrywaliśmy 12:20. Wtedy krzyknąłem na chłopaków podczas przerwy: „Jeśli nie uwierzycie w zwycięstwo i nie wbijecie go sobie do głowy, ono nigdy nie zdarzy się na boisku!” Poskutkowało. Wygraliśmy przy 15 tysiącach miejscowych kibiców. Później ulegliśmy w walce o brąz Rosji. Czułem wielki żal, schodziłem do szatni ze spuszczoną głową. Ale wiedziałem, że tego dnia to Rosjanie byli lepsi i bardziej zasłużyli na wygraną. Daliśmy z siebie wszystko, na to wtedy było nas stać.

 

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved