Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Richard Lambourne: W piątek kibice już nam nie pomogą

Richard Lambourne: W piątek kibice już nam nie pomogą

fot. archiwum

Kadra USA zapewniła sobie awans do półfinału LŚ. Zapytany jednak o mecz z Polakami stwierdził, że raczej nie będzie to mecz towarzyski mimo, że obydwa zespoły mają pewny półfinał.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się awansować do półfinału, mimo, że przed nami jeszcze jeden mecz. – skomentował po meczu libero Stanów Zjednoczonych, Richard Lambourne . – Jutro będzie na pewno dużo mniejsza presja w meczu z Polakami. Cieszymy się z naszej formy i mam nadzieję, że w meczu z Polską również ją zaprezentujemy.

 

Lambourne przyznał, że 3-setowy mecz wcale nie był spacerkiem dla jego zespołu. – To nie był wcale łatwy mecz mimo, że zagraliśmy tylko trzy sety. Wiedzieliśmy, że Francja musiała zagrać wczoraj trudny mecz przeciwko Polakom, a my mieliśmy jeden dzień więcej na przygotowanie. W hali jest bardzo gorąco, nie trudno o skurcze. Granie przy zwariowanych, polskich kibicach również robi swoje . 

Amerykanie znają Francuzów bardzo dobrze, grali z nimi podczas rundy interkontynentalnej. Wygrali wtedy dwa mecze, dwa zakończyły się zwycięstwem Francuzów. – Graliśmy z Francuzami cztery mecze całkiem niedawno. Tak samo jak my znamy ich, oni znają nas. Dzisiaj pomagali nam również polscy kibice, jutro prawdopodobnie już tak nie będzie. Nie zagramy towarzyskiego meczu, a poza tym, czy można mówić o towarzyskim meczu gdy w składzie Polski jest Kadziewicz? (śmiech). Znam większość tych zawodników, niektórzy są moimi znajomymi, ale będziemy walczyć o zwycięstwo przeciwko nim .

 

Lambourne nie chciał prorokować rywali w półfinale. – Ciężko powiedzieć z kim zmierzymy się z półfinale, gdyż nie wiadomo, które miejsce zajmiemy. – stwierdził. – Brazylia jest doświadczonym zespołem, nawet mimo to, że przegrali z Bułgarią. Nigdy nie grałem przeciwko Rosji, oni są ogromni. Nie można wybrać łatwiejszego rywala. Musimy zmierzyć się z każdym i dążyć do zwycięstwa .

 

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved