Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > PLUS podwaja stawkę w licytacji medalu Łukasza Żygadło!

PLUS podwaja stawkę w licytacji medalu Łukasza Żygadło!

Sieć telefonii komórkowej PLUS, główny sponsor siatkówki w Polsce, przyłączyła się do akcji charytatywnej Łukasza Żygadło, reprezentanta Polski w siatkówce, który oddał na aukcję charytatywną "Na Dom Misi" swój srebrny medal z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Japonii.

PLUS wpłaci dodatkowo na konto fundacji budującej Dom Misi równowartość wylicytowanej w aukcji kwoty. Obecnie najwyższa oferta na aukcji wynosi 20.000 złotych.

Aukcja na stronie internetowej www.lukaszzygadlo.pl trwać będzie jeszcze tylko cztery dni! Ma się zakończyć o północy z 14 na 15 lipca. Zwycięzca uroczyście odbierze medal Łukasza Żygadło podczas meczu finałowego Ligi Światowej w Katowicach w dniu 15 lipca.Postanowiliśmy pomóc Łukaszowi i stowarzyszeniu Koliber w zebraniu naprawdę dużej kwoty. Chcemy zachęcić kibiców siatkówki w Polsce do udziału w aukcji – powiedział Dariusz Matuszak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A., właściciela sieci PLUS.

PLUS wpłaci dodatkowo na konto Stowarzyszenia Koliber równowartość wylicytowanej kwoty. Gdyby aukcja zakończyła się dziś, byłoby to 20.000 złotych.

Zachecam jednak do dalszej licytacji. My również jesteśmy przygotowani na wyższą wpłatę – dodał dyrektor Matuszak.

Aukcję zorganizował „srebrny” siatkarz z Japonii, Łukasz Żygadło wraz z żoną Agnieszką Szczepaniak i Danutą Gilarską, założycielką stowarzyszenia Koliber, pomagającego dzieciom chorym na nowotwory w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Danuta Gilarska zamierza wybudować „Dom Misi”, który ma służyć dzieciom chorym na nowotwory oraz ich rodzicom. Nazwa domu pochodzi od imienia 3-letniej Michalinki, która ponad rok walczyła z chorobą nowotworową i niestety tej walki nie wygrała. W „Domu Misi” rodzice chorych dzieci znajdą nocleg, będą mogli się umyć, ugotować dziecku ulubione dania, zrobić pranie. Będą blisko tych, których najbardziej kochają – swoich dzieci.

Całość pieniędzy z licytacji złotego medalu, jak również dodatkowa wpłata dokonana przez sieć PLUS, zostaną przeznaczone na budowę „Domu Misi”.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved