Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn

13. lipca w Sopocie startują Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Jest to pierwsze z pięciu spotkań eliminacyjnych, które zakończą się finałem w Niechorzu, pod koniec sierpnia.

Pierwsze eliminacje tegorocznych mistrzostw męskiej plażówki odbędą się w Sopocie, na plaży przy molo. Zawody rozpoczną się w piątek rano 13 lipca i potrwają do niedzielnego popołudnia 15 lipca, do rozegrania meczy finałowych.

Kolejne zawody będą odbywały się co weekend w:- 20-22 lipca, Świnoujście (plaża główna, wejście
od ulicy Chrobrego)
- 27-29 lipca, Mielno (plaża, wejście od ul. Pionierów)
- 03-05 sierpnia, Ustka (plaża wschodnia przy molo)
- 10-12 sierpnia, Łeba (plaża zachodnia, wejście
od ul. Turystycznej)
- 17-19 sierpnia, Niechorze FINAŁ (plaża, wejście
od ul. Pocztowej)

Turnieje będą rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim, co oznacza, że drużyna, która przegra 2 mecze – odpada. W turnieju eliminacyjnym startuje 16 drużyn – 8 będzie rozstawionych na podstawie rankingu PZPS, 8 pozostałych miejsc wyłonią kwalifikacje rozgrywane pierwszego dnia zawodów. W turnieju finałowym wystartują 24 pary z najlepszym dorobkiem punktów rankingowych. Mistrzami Polski zostanie zespół, który te ostatnie zawody wygra. Obok wysokich nagród pieniężnych na każdych zawodach na zwycięskie drużyny czekają nagrody rzeczowe.

Na potrzeby każdych zawodów na plaży będzie stawało miasteczko siatkarskie, z 3 boiskami, trybunami na 400 osób (na finale aż 1200!), namiotem na potrzeby zawodników i sceną, ogródkami piwnymi, stoiskami sponsorów, namiotami organizacyjnymi oraz strefą rekreacyjną ze ścianką wspinaczkową i kulą zorba. Do terenu zawodów przybiją także katamarany.

Specjalną strefę przygotowano dla dzieci – poprzez gry i zabawy o profilu siatkarskim ten sport będzie popularyzowany wśród przyszłych kibiców, a może nawet zawodników. Między meczami publiczność będzie miała szansę wygrać gadżety siatkarskie, podziwiać cheerleaderki oraz bawić się przy DJ-skiej muzyce. Imprezy będą transmitowane w Polsat Sport i TV4. Podczas finałowej imprezy w Niechorzu rozegrany zostanie specjalny turniej plażówki dziennikarzy i VIPów – Mistrzostwa Gwiazd.

źródło: inf. prasowa, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved