Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Malwina Konkolewska w Budowlanych Toruń

Malwina Konkolewska w Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Bez Malwiny Konkolewskiej, wystąpią siatkarki II-ligowego Sokoła Mogilno w najbliższym sezonie ligowym. Leworęczna środkowa, kapitan drużyny, już wkrótce rozpocznie przygotowania do nowego sezonu I ligi w barwach Budowlanych Toruń.

Malwina została wypożyczona do toruńskiego klubu na jeden sezon. W zamian, Sokół będzie mógł liczyć na trzy zawodniczki Budowlanych , które zasilą mogileński klub.

 

Ze składu, w jakim sokolanki występowały w sezonie ligowym 2006/2007 , mogileńscy kibice nie zobaczą na pewno Magdaleny Makowskiej (prawdopodobnie zakończy siatkarską karierę) i Joanny Staszewskiej (ukończyła wiek juniorki – nie wiąże dalszych planów z grą w siatkówkę). W USA przebywa obecnie rozgrywająca Joanna Długokęcka , która wróci do Polski dopiero w drugiej połowie października i prawdopodobnie również nie zagra w nadchodzącym sezonie w barwach Sokoła. Do zespołu ostatecznie nie wróci także inna wychowanka klubu – Magdalena Matelska . 

Pewnymi punktami drużyny Jerzego Patera (będzie prowadził sokolanki trzeci sezon z rzędu) są wychowanki klubu – Ewelina Szaban , Marta Żychska , Klaudia Szaban i Joanna Pawłowska . Na pozycji libero ponownie zobaczymy zawodniczkę Budowlanych Toruń – Magdalenę Pater . Do drużyny dołączy również, mierząca ponad 190 cm wzrostu – 20-letnia Ewelina Skrobacka .

 

Trwają rozmowy z kilkoma innymi siatkarkami, które zasilą Sokół Mogilno w kolejnym sezonie w rozgrywkach II ligi . Ostateczny skład drużyny powinien być znany na przełomie lipca i sierpnia. Zespół seniorek rozpocznie przygotowania do sezonu obozem w Węgierskiej Górce , który odbędzie się w dniach 20-29 sierpnia .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved