Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Kadziewicz: Gwiazdy, które nie mogą przegrywać

Łukasz Kadziewicz: Gwiazdy, które nie mogą przegrywać

fot. archiwum

- Na pewno gramy gorzej niż podczas mistrzostw świata w Japonii. Ale trudno, by było inaczej. Ligę Światową rozpoczęliśmy przecież z marszu, zaraz po rozgrywkach krajowych - podzielił się swoimi spostrzeżeniami Łukasz Kadziewicz.

Mamy w tym roku mistrzostwa Europy w Rosji i, mam nadzieję, Puchar Świata w Japonii, gdzie rozpocznie się walka o igrzyska. Nie ma możliwości, by cały czas być w optymalnej formie. Na szczęście jest z nami Lozano, który czuwa nad wszystkim – mówi Kadziewicz .

 

Dziś gracie z Amerykanami. To zupełnie inny przeciwnik niż Francja. Jak trzeba z nimi zagrać, by znów wygrać? 

Oni są jak bokser, który dąży do znokautowania przeciwnika. Od pierwszych piłek musimy być maksymalnie skoncentrowani, zablokować cios i skontrować. Amerykanie grają lepiej niż przed rokiem. Są na fali i trzeba na nich uważać. Mają potężną zagrywkę, szczególnie Clayton Stanley. William Priddy jest stworzony do szybkiego ataku, Tom Hoff to mistrz bloku.

 

Macie świadomość, że wszyscy czekają na kolejne zwycięstwo?

 

Wiemy, że po mistrzostwach świata nasz status się zmienił, jesteśmy gwiazdami, które nie mogą przegrywać. Niby wszyscy się uśmiechają, klepią po plecach, ale wiemy, co będzie, gdy powinie nam się noga. Nie jest łatwo grać pod presją, ale taka jest cena sukcesu.

 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

źródło: rzeczpospolita.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved