Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Trenerzy i kapitanowie o meczu Rosja – Brazylia

LŚ: Trenerzy i kapitanowie o meczu Rosja – Brazylia

fot. archiwum

Zadowolenie z awansu - taki można podsumować nastroje prezentowane na pomeczowej konferencji prasowej przez trenerów i kapitanów zespołów Rosji oraz Brazylii. Szczególnie przez Brazylijczyków przebijała ta radość...

…bo to oni "wrócili z dalekiej podróży" – byli bliscy wyeliminowania z dalszej walki o końcowy sukces w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

 

Wadim Chamuckij , kapitan reprezentacji Rosji:Nasz występ nie zakończył się pełnym sukcesem, gdyż przegraliśmy dzisiejsze spotkanie, choć ostatecznie wygraliśmy grupę. Myślę, że obydwie drużyny są zadowolone z tej sytuacji, bo obydwie zagrają w półfinałach Ligi Światowej. W tym meczu popełniliśmy kilka karygodnych błędów w drugim i trzecim secie. Będziemy pracować nad tymi elementami, które dziś szwankowały, aby jeszcze lepiej tealizować nasz plan, którym jest jak najlepsze miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju..

 

Ricardinho , kapitan reprezentacji Brazylii:

Różnica między tym meczem, a poprzednim z Bułgarią, jest taka, że dzisiaj byliśmy na wyższym poziomie determinacji i to spowodowało, że ostatecznie wygraliśmy.

 

Vladimir Alekno , trener reprezentacji Rosji:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wychodzimy z grupy. Z gry nie możemy się jednak zbytnio cieszyć. Pozwoliliśmy sobie na zbyt dużą liczbę błędów, co wykorzystali rywale, uzyskując widoczną przewagę.

 

Bernardo Rezende , trener reprezentacji Brazylii:

Jesteśmy zadowoleni, że jesteśmy nadal w grze, w półfinałach. Katowice są dla nas ważnym miejscem, bo właśnie tutaj po raz pierwszy wygraliśmy Ligę Światową. Dlatego bardzo się cieszymy, że nadal tu jesteśmy. Najważniejsze jest dziś to, że wygraliśmy z Rosją w bloku, a w końcu to ona uznawana jest za najlepszy zespół w tym elemencie na świecie.

źródło: fivb.org, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved