Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wzmocnienia Legii Warszawa

II liga: Wzmocnienia Legii Warszawa

Do sporych zmian dochodzi w drugoligowej Legii. Warszawską drużynę zasilają byli gracze MKS MDK Warszawa i MOS Wola. Zespół zyskał także drugiego trenera i statystyka.

W sztabie szkoleniowym warszawskiej Legii przed nowym sezonem pojawiły się dwie nowe osoby, które pomogą trenerowi Wojciechowi Szczuckiemu w prowadzeniu zespołu. Rolę drugiego trenera zespołu obejmie Marek Rybak, zastępując na tym stanowisku Mirosława Srokę. Marek Rybak to do niedawna siatkarz MKS MDK Warszawa, który postanowił zakończyć karierę i skupić się na pracy zawodowej. W Legii będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników.

Przy warszawskim zespole od najbliższych rozgrywek pojawi się także statystyk. W tej funkcji ujrzymy Piotra Olenderka, byłego siatkarza Metra Warszawa.W nadchodzącym sezonie w siatkarskim zespole SKF Legii Warszawa kibice ujrzą kilku nowych zawodników. Drużynę trenerów Wojciecha Szczuckiego i Marka Rybaka wzmocnią:

Mariusz Godlewski (19 lat, 190 cm, przyjmujący) – w ostatnim sezonie reprezentował barwy UG Zawidz MDK Warszawa;

Marcin Jackowicz (19 lat, 186 cm, rozgrywający) – w ostatnim sezonie reprezentował barwy UG Zawidz MDK Warszawa;

Kamil Mazowiecki – (21 lat, 197 cm, atakujący) – wychowanek UMKS MOS Wola, w rozgrywkach 2006/2007 występował w barwach WTS Warka;

Łukasz Polański (18 lat, 204 cm, środkowy) – tegoroczny wicemistrz Europy kadetów z Wiednia, obecnie przygotowuje się z reprezentacją Polski do sierpniowych mistrzostw świata, w ostatnim sezonie reprezentował barwy UG Zawidz MDK Warszawa.

Stowarzyszenie „Grupa 1916” prowadzi równocześnie rozmowy z kolejnymi zawodnikami, którzy od najbliższych rozgrywek prawdopodobnie zasilą ekipę warszawskiej Legii.

Siatkarze warszawskiej Legii ostatni mecz w lidze rozegrali pod koniec marca z Treflem Gdańsk. Kwiecień i maj to dla większości z nich był gorący okres nauki – siatkarze z powodzeniem zdali maturalne egzaminy dojrzałości. W czerwcu oprócz zajęć na siłowni uczestniczyli w licznych turniejach siatkówki plażowej, które również są elementem przygotowań do nowego sezonu.

Zasadnicze przygotowania do rozgrywek ligowych ruszą z początkiem sierpnia. Drużyna wyjedzie na 2 obozy przygotowawcze: w dniach 4-14 sierpnia będzie przebywać w Zakopanem na obozie kondycyjnym, a od 18 do 28 sierpnia na Helu pod okiem trenera Wojciecha Szczuckiego siatkarze będą doskonalić elementy techniczne.

Jako że pierwszy mecz ligowy w rozgrywkach 2007/08 legioniści rozegrają dopiero 20 października, we wrześniu Legię czeka seria gier sparingowych oraz być może udział w turniejach towarzyskich, które również będą istotnym elementem w procesie zgrania przebudowanego zespołu Legii.

W kwestiach organizacyjno-finansowych o wypowiedź poprosiliśmy Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Grupa 1916”, Łukasza Ostrowskiego:

Okres pomiędzy sezonami to dla Nas, osób, które podjęły się zadania odbudowy siatkarskiej Legii czas wytężonej pracy. W ostatnim sezonie organizacyjnie na pewno wiele spraw posunęło się do przodu, jednak przed kolejnym sezonem poprzeczkę zawiesiliśmy sobie jeszcze wyżej. Mam nadzieje, ze uda się nam do niej doskoczyć, przede wszystkim pod katem finansowym. W drużynie mamy chłopaków, którzy – nie boję się użyć tego określenia – za kilka lat, przy ich odpowiednim podejściu do sportu, mogą odgrywać kluczowe role w polskiej siatkówce.

Chcemy im stwarzać dogodne warunki do uprawiania sportu. W najbliższych dniach zostaną przedłużone umowy z partnerami, którzy pomagali sekcji w ubiegłym sezonie. Są zadowoleni z dotychczasowej współpracy i chcą ja kontynuować. Prowadzimy rozmowy z nowymi podmiotami, które wstępnie zadeklarowały się na finansowe wsparcie drużyny, jednak te negocjacje z wielu względów są trudne i przeciągają się w czasie. W Warszawie bardzo ciężko jest zachęcić sponsorów do inwestowania w sport.

Dla przykładu mogę powiedzieć, ze po zakończeniu ubiegłego sezonu wysłaliśmy profesjonalnie przygotowana prezentacje sekcji do ponad 500 firm. Odpowiedziało kilka… Mimo to wierze, ze w nowym sezonie zdecydowanie zwiększymy budżet sekcji, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na poziom sportowy drużyny. Zespół mimo odejścia kilku siatkarzy będzie na pewno perspektywiczną ekipą, zdolną do walki o czołowe miejsca w lidze. W tej chwili mamy już potwierdzonych czterech nowych siatkarzy, którzy zadeklarowali gotowość gry i pomoc w sportowej odbudowie Legii, prowadzimy rozmowy z kolejnymi.

Istnieje również duża szansa, ze po ostatnich transferach warszawskiej Politechniki zagra u Nas dotychczasowy kapitan Jakub Radomski. Wierze, ze zespół będzie mógł liczyć na doping kibiców w jeszcze większym stopniu niż dotychczas. Pamiętajmy, ze przychodząc na mecze również dokładamy swoja cegiełkę do powrotu siatkarskiej Legii na należne jej miejsce – powiedział Ostrowski.

Uwaga:

Osoby, które chcą się włączyć aktywniej w działalność sekcji siatkówki poprzez akces do „Grupy 1916”, mają nowe pomysły, rozwiązania. Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Grupa 1916” prosi o kontakt pod adres mailowy: legia@grupa1916.pl

źródło: mwzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved