Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Guillaume Samica – Będę kibicował Polsce

Guillaume Samica – Będę kibicował Polsce

fot. archiwum

- Liga Światowa była dla nas dobrą okazją do pracy, do sprawdzenia zmienników - jak mówi Guillaume Samica, przyjmujący reprezentacji Francji, dla Strefy Siatkówki. Francuz podkreśla, że w kolejnych meczach będzie kibicował Polsce.

W poprzedniej edycji Ligi Światowej reprezentacja Trójkolorowych zajęła II miejsce. W tym roku przyjechaliście do Polski na pewno nie po to, aby odpaść przed półfinałami. Co się stało?

 

Guillaume Samica : – Tak, naszym celem minimalnym była gra w półfinałach i niestety nie udało się tego osiągnąć. Poza tym wielu z nas miało ciężki sezon klubowy, Antigua był kontuzjowany, Granvorka też nie zawsze mógł grać. W efekcie nie było łatwo przygotować się do rozgrywek LŚ. A może to skutek zmęczenia? 

Ale dzień wcześniej przecież zagraliście znakomity mecz z reprezentacją Polski. Dziś oddaliście 3 sety Amerykanom prawie bez walki. Skąd ta różnica?

 

Guillaume Samica : – Wczoraj rozegraliśmy z Polakami 2,5 godzinne spotkanie. Nie jest łatwo grana następny dzień po takim meczu. Jesteśmy naprawdę zmęczeni – psychicznie i fizycznie. Poza tym Amerykanie są bardzo dobrą drużyną, postawili nam wysoką poprzeczkę. Wiedzieliśmy, że kluczem do zwycięstwa ze Stanami jest dobre przyjęcie zagrywki, a w tym elemencie zupełnie zawiedliśmy .

 

Jak ważny jest dla Trójkokolorowych turniej Ligi Światowej?

 

Guillaume Samica : – Liga Światowa była dla nas dobrą okazją do pracy, do sprawdzenia zawodników. Po tych dwóch meczach wiemy, że musimy popracować nad przyjęciem, że nie mogą nam się zdarzać takie wzloty i upadki w poziomie gry. To ważny turniej pod względem szkoleniowym .

 

Dlaczego Rouzier, który w czasie meczu z Polską został MVP spotkania, nie pojawił się ani na chwilę na boisku przeciwko Amerykanom?

 

Guillaume Samica : – Nie wiem, spytaj trenera.

 

A Ty nie masz zdania na ten temat?

 

Guillaume Samica : –Wczoraj Granvorka nie mogł grać, więc zastąpił go nominalnie drugi atakujący, czyli Antonin Rouzier. Dziś Frantz mógł już się pojawić na boisku, więc pewnie dlatego trener nie decydował się na zmianę .

 

Kto wygra Ligę Światową w tym roku?

 

Faworyci, czyli Brazylia, niespodziewanie przegrali już jedno spotkanie, więc nie są pewni awansu. Myślę, że w tym roku to otwarta kwestia. Polska jest świetną drużyną, ale może mieć problem w meczu z Brazylią czy z Rosją.

 

A której drużynie osobiście kibicujesz?

 

Guillaume Samica : – Brazylii! Mam tam wielu przyjaciół. Chociaż nie, chwilę, … Będę oczywiście kibicował Polsce. Tak, kibicuję Polsce!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved