Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Giba wciąż głodny sukcesów

Giba wciąż głodny sukcesów

Gilberto Amauri de Godoy Filho (Giba), jest przez większość fachowców uznawany za najlepszego siatkarza świata ostatnich dziesięciu lat. Żaden inny zawodnik w karierze nie zdobył tylu tytułów co on. Mimo to jest wciąż głodny sukcesów.

Czy nie męczą mnie zwycięstwa? A skąd. Jest jeszcze dużo rekordów do ustanowienia – mówi Giba. – Jeżeli zwyciężymy w Pekinie, to będziemy pierwszą reprezentacją, która w jednym cyklu zdobyła dwa razy z rzędu mistrzostwo olimpijskie i świata. Czy nie jest to mocny impuls do treningu? A jak przyjemnie było wygrać Ligę Światową przed rokiem w Moskwie. Do tego momentu nikomu nie udało się zwyciężyć w tych rozgrywkach kolejno cztery razy. Nie, zwycięstwa nas nie męczą. Postaramy się zająć pierwsze miejsce w Katowicach.

Według Brazylijczyka trudno jest obecnie mówić, który zespół będzie najgroźniejszy. – W Katowicach wystartowało sześć drużyn, które są równe sobie klasą – powiedział. – Wiedząc jednak jak fantastyczny spektakl potrafią stworzyć kibice gospodarzy, dobrze byłoby się w niedzielę wieczorem spotkać z nimi. Byłby to mecz z klasą i w dodatku powtórką z finału ostatnich mistrzostw świata.Giba grał już w Katowicach. Było to w 2001 roku w finałowym turnieju Ligi Światowej. – Ten turniej utkwił mi mocno w pamięci – powiedział Brazylijczyk. – W finale rozgromiliśmy Włochów, którzy na arenie międzynarodowej zwyciężali tak często jak w ostatnich latach Brazylia.

Od przyszłego sezonu Giba będzie występować w trzecim zespole rosyjskiej superligi, Iskrze Odincowo. Poprzednio grał we włoskiej Serie A. – Nowe doświadczenia, nowa kultura i nowy język, to wszystko jest bardzo interesujące i miało wpływ na moją decyzję – komentuje Giba. – Oczywiście bardzo ważny jest też aspekt finansowy. Rosyjska federacja robi wszystko, żeby rozwijać siatkówkę w swoim kraju. Zdecydowałem się wspomóc te działania (śmiech).

źródło: inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved