Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Frantz Granvorka: Brazylia wciąż jest faworytem

Frantz Granvorka: Brazylia wciąż jest faworytem

fot. archiwum

Dzika karta dla Francji była jak mówi Frantz Granvorka zaskoczeniem dla jego zespołu, ale też świetną okazją do ogrania młodych. Mimo, że zespół odpadł już z walki o finał, zawodnicy otrzymali dobrą lekcję siatkówki.

Zagraliśmy dzisiaj dużo słabiej w obronie niż Amerykanie, mieliśmy problemy z regularnością w poczynaniach . – skomentował spotkanie Frantz Granvorka . – To przyczyniło się do naszej słabszej gry a w rezultacie porażki. USA generalnie popełnia mało błędów, świetnie bronią i zatrzymują wiele piłek na siatce .

 

Zawodnik stwierdził, że zmiana pokoleniowa we francuskiej ekipie jest przyczyną ich nieco słabszej dyspozycji. – W tym roku mieliśmy w Lidze Światowej wielu nowych, młodych zawodników, dlatego, że staramy się zmienić pokolenie w naszej reprezentacji, to bardzo trudne i wpisane są w to takie porażki jak tutaj. Musimy wciąż ciężko pracować, być skoncentrowani aby powrócić do wysokiego poziomu sprzed kilku lat. 

Wczorajsze pięć setów z Polską nie wpłynęło na naszą dyspozycję dzisiaj. – zapewnił Frantz GranvorkaTaki mamy system grania, bardzo zwracamy uwagę na obronę i jesteśmy przyzwyczajeni do długich meczów więc zmęczenie raczej nie wchodzi w grę. Myślę, że naszym problemem jest bardziej to, że tracimy koncentrację a żeby wygrywać musimy utrzymywać ją na stałym poziomie .

 

Francuz jest pewien, że Brazylia wciąż liczy się w walce o pierwsze miejsce podczas tych finałów. – Mimo porażki Brazylii w pierwszym meczu, wciąż są faworytami. Zarówno Polacy jak i Bułgarzy byli wysoko podczas ostatniego mundialu, więc trudno przewidzieć co tutaj się jeszcze wydarzy .

 

Zapytany o przyznanie Francji dzikiej karty, Frantz Granvorka odpowiedział: Z jednej strony byliśmy trochę zaskoczeni, że dostaliśmy dziką kartę, mówiąc szczerze nie spodziewaliśmy się tego. To była jednak świetna okazja aby nasi młodzi zawodnicy sprawdzili się w takim turnieju, grając z zespołami najlepszymi na świecie.

 

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved