Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Pliński: Brazylia jest dla mnie nadal faworytem

Daniel Pliński: Brazylia jest dla mnie nadal faworytem

fot. archiwum

- My nie obawiamy się Amerykanów. Szanujemy ich, wyszli z rywalizacji grupowej na pierwszym miejscu, ale tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek strachu - powiedział przed dzisiejszym meczem z USA środkowy polskiej drużyny, Daniel Pliński.

Pliński ze spokojem czeka na dzisiejszą potyczkę i dopisuje ku humor. – Wayne Rooney na siatkarskim parkiecie? Ze mną nie miałby szans – śmieje się Daniel Pliński . – On nie ma chyba nawet 180 cm wzrostu i jest trochę ciężki. W siatkówce grałby najwyżej jako libero.

 

W ekipie USA, z którą nasza reprezentacja zmierzy się już dziś o godz. 20.00 w drugim meczu finału Ligi Światowej, jest inny Rooney Sean , który nie ma nic wspólnego z Wayne’em. Mierzy 206 wzrostu, waży 100 kg, nigdy nie grał w piłkę nożną, miał być kiedyś koszykarzem. Za to teraz może napsuć nieco krwi naszym siatkarzom. Trener USA Hugh McCutcheon uważa go za niebywały talent. 

Ale na razie nie jest to czołowa postać tej reprezentacji – zauważa Pliński .

 

Po środowym meczu nasi wczoraj rano odpoczywali. Dopiero późnym popołudniem mieli trening. – Trzeba było dojść do siebie po meczu z Francją – tłumaczy Pliński . – Napsuli nam oni trochę krwi i pokazali, że w tym turnieju nie ma słabeuszy. Zresztą kto by pomyślał, że Brazylia przegra z Bułgarią. Chociaż dla mnie "canarinhos" pozostają faworytem.

 

Nie jest wykluczone, że z zespołem Bernardo Rezende Polacy spotkają się już w sobotnim półfinale LŚ.

 

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia – dodaje Pliński . – Jak chce się wygrać Ligę Światową, trzeba wyjść na parkiet i zlać każdego rywala. Nie ma innego wyjścia.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved