Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Teodor Salparow: Brazylijczycy to tylko ludzie

Teodor Salparow: Brazylijczycy to tylko ludzie

Swoim zachowaniem na boisku bardzo przypomina Krzysztofa Ignaczaka. W pierwszym meczu przeciwko Brazylii w Katowicach, namawiał publiczność aby wspierała jego zespół. Pomogło.

Gesty wykonywane w kierunku polskich kibiców aby ci jeszcze głośniej dopingowali bułgarski zespół przyniosły skutek. Publiczność odziana w biało-czerwone barwy co sił w gardłach wołała "Bułgaria, Bułgaria" a i zespół Martina Stoewa z minuty na minutę grał coraz lepiej.

Duża w tym zasługa libero Bułgarii, Teodora Salparowa , który momentami bronił wręcz niemożliwe piłki. – To zwycięstwo całego zespołu . – stwierdził jednak zawodnik. – Cieszę się niezmiernie, że pokonaliśmy taki zespół jak Brazylia. To już nasze drugie zwycięstwo z nimi w przeciągu roku. Podczas ubiegłorocznych finałów wygraliśmy 3:0 .

Jak przyznał zawodnik, to zwycięstwo z Brazylią ma bardzo duże znaczenie dla całej bułgarskiej siatkówki, dla kibiców oraz federacji. – To nie zdarza się codziennie, że pokonujemy mistrzów świata. To zwycięstwo będzie miało na pewno ogromny wydźwięk w naszym kraju i nie ma co się temu dziwić, to finały Ligi Światowej .

Salparow nie zgodził się z opinią Giby , iż to nie jest normalne, że Brazylia przegrywa mecz. – Nie, to całkiem normalne, to tylko ludzie, nie ma szans aby zawsze i wszystko wygrywali. Jak powiedziałem, w zeszłym roku pokonaliśmy ich 3:0.

Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu był według Salparowa fakt, że zespół zapomniał o całej fazie interkontynentalnej. – Najważniejsze dla nas było to, że jesteśmy tutaj i gramy finały. Wszystkie mecze, które zagraliśmy wcześniej są nieważne. Do zespołu ponadto wrócił Matej Kazijski i Wlado Nikolow i to widać na boisku.

Salparow zapewnił, że w meczu z Rosją jego zespół zagra na 100% swoich możliwości. – Damy z siebie wszystko, osobiście bardzo chcę wygrać ten mecz i zrobimy wszystko, aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca .