Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażówka w Konradowie

Plażówka w Konradowie

W sobotę odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Opolszczyzny 2007. Tym razem w Gospodarstwie Kanary w Konradowie koło Głuchołaz. Konradów organizował już w tym roku zawody siatkarskie - Grand Prix Głuchołaz.

Trzeci turniej cyklu jest pierwszym tego lata rozgrywanym poza Suchym Borem, gdzie tradycyjnie spotykają się zawodnicy walczący o punkty rankingowe cyklu GP Opolszczyzny. Konradów organizował już w tym roku zawody siatkarskie – Grand Prix Głuchołaz, więc amatorzy plażówki mogą spodziewać się doskonałych warunków.

Po dwóch tegorocznych turniejach eliminacyjnych na czele klasyfikacji kobiet znajdują się nysanki Elżbieta Dumańska i Emilia Dudek, które przed tygodniem w Suchym Borze zajęły trzecią pozycję. Zmagania zdominowały bowiem pary z Wrocławia, które zagrały wewnętrzny pojedynek finałowy. Zwyciężczyniami okazały się Agnieszka Sawicka i Agata Zaremba.W rywalizacji panów dominowali z kolei siatkarze z Opola, którzy obsadzili całe podium. Na najwyższym stopniu stanęli niespodziewanie 17-latkowie Adam Parcej i Dariusz Tkaczuk, których już za dwa tygodnie czeka start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Darłowie. Ten duet prowadzi także w całym cyklu, a tuż za nim plasują się inni opolanie Maciej Rogowski i Andrzej Rybiancew.

Turniej w Konradowie zapowiada się więc bardzo ciekawie, ponieważ powinny zjechać tam wszystkie czołowe pary walczące o triumf w zmaganiach, spodziewać można się także silnej reprezentacji siatkarzy z okolic Głuchołaz. Wystartować może bowiem każdy, niezależnie od wieku czy umiejętności, wystarczy zapisać się pół godziny przed rozpoczęciem turnieju i zapłacić 10 zł wpisowego (od pary).

Silesia Cup 2007

W najbliższą sobotę amatorzy siatkówki plażowej będą mieli okazję zagrać także w Opolu. Na boiskach przy kąpielisku Silesia odbędzie się, bowiem pierwszy turniej eliminacyjny cyklu Silesia Cup 2007. Wystartować mogą zarówno pary żeńskie, męskie, jak i mieszane. Początek zmagań o godz. 10, zapisy od 9 do 9.45, lub na stronie www.mosir.opole.pl, wpisowe 5 zł od pary. W sumie cykl liczyć będzie cztery turnieje eliminacyjne, a po nich cztery najlepsze duety wystąpią w turnieju finałowym. Zawody odbywać się będą co dwa tygodnie.

III turniej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny 2007:

Sobota, Konradów, Gospodarstwo „Kanary”, godz. 11

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved