Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Już nie przegrywamy wygranych meczów

Piotr Gruszka: Już nie przegrywamy wygranych meczów

fot. archiwum

- To są finałowe mecze Ligi Światowej i tutaj gra się o każdą piłkę. Swoją drogą myślę, że kibice są zadowoleni, gdyż takie spotkania się fajnie ogląda. Jak są zwycięskie to tym bardziej - mówi kapitan reprezentacji Polski, Piotr Gruszka.

Kibice przeżywali dziś ogromne emocje, postanowiliście specjalnie im ich dostarczyć?

 

To są finały Ligi Światowej i tutaj gra się o każda piłkę. Swoją droga myślę, że kibice są zadowoleni bo takie mecze się fajnie ogląda. Jak są zwycięskie to tym bardziej. Cieszy zwycięstwo, a to, że po ciężkim boju to już nieważne. 

Znowu w ważnych momentach popisaliście się odpornością psychiczną…

 

Myślę, że momenty kiedy przegrywaliśmy wygrane mecze mamy już za sobą. To się zdarzało owszem 10, 13 lat temu, ale nie teraz.

 

Pierwszy set to wspaniała reklama siatkówki, ale dla was chyba ogromne nerwy?

 

My staramy się o tym nie myśleć, nasze nastawienie jest takie same jak przy wyniku 2:2. Staramy się zdobyć dwa kolejne punkty i wykonać swoje zadania jak najlepiej.

 

Zwycięstwo z Francją było 13 kolejną wygraną Polaków w tej edycji LŚ. Nie boicie się, że zatrzymacie się na tej pechowej liczbie?

 

Przed tym meczem mówiło się, że mamy przegrać ten trzynasty mecz. Teraz wygraliśmy i znowu mamy mieć pecha. Myślę, że trzeba zostawić te zabobony w domu.

 

Nieoczekiwana porażka Brazylijczyków może zmienić planowe ustawienie półfinałów. Chyba nie chcecie na nich wpaść za wcześnie?

 

To jest problem Brazylii i Bułgarii, to jest ich grupa. My teraz koncentrujemy się na mecz z Amerykanami i to jest najważniejsze, bo bez dobrego wyniku z USA nie możemy liczyć na awans do półfinałów. Tabelki zostawiam kibicom i dziennikarzom.

 

Rozmawiał – Tomasz Kowalczyk

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved