Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zagumny: Piękne mecze się skończyły

Paweł Zagumny: Piękne mecze się skończyły

- Zawsze mówiłem, że z Francją gra się bardzo ciężko. Dawno nie wygraliśmy z nimi meczu. Dziś udało nam się to. Oby z Amerykanami było podobnie - z optymizmem po pokonaniu Francji powiedział polski rozgrywający, Paweł Zagumny.

W dzisiejszym meczu przyjęcie zagrywki w waszych szeregach nie było najlepsze, również nie zagrywaliście najlepiej, ale ostatecznie daliście sobie radę.

Dokładnie. Musimy sobie zdać z tego sprawę, że finałowe mecze nie będą piękne, nie będziemy wygrywać 10 punktami w każdym secie, spotkania będą się kończyć po tie-breakach naszą wygraną bądź przegraną. To takie małe mistrzostwa świata, do Katowic przyjechała grupa najlepszych drużyn na świecie. Chciałbym, aby ten balonik, który nadmuchujemy kolejnymi zwycięstwami nigdy nie pękł, ale przestrzegam przed wysyłaniem nas od razu do niedzielnego finału. Do niego jest jeszcze bardzo, bardzo daleko.

W ostatnim czasie piąte sety nie są Wam straszne.

To cieszy, że po ciężkich dwóch przegranych partiach, kiedy byliśmy już praktycznie skazani na porażkę, podnieśliśmy się i zdołaliśmy wygrać.

Widać, że ma Pan spore zaufanie do swoich partnerów. Często po nieudanych akcjach kieruje Pan do nich piłki na tzw. przełamanie.

Mecze w finałach Ligi Światowej są bardzo ciężkie. Grając z tak dobrymi drużynami jak Francja trzeba wykorzystywać wszystkich zawodników i grać tymi, którym idzie.

W dzisiejszym meczu ponownie przydarzały Wam się przestoje w grze. W drugim secie od stanu 17:14 przegraliście 10 kolejnych akcji. Taka sytuacja rzadko ma miejsce w męskiej siatkówce.

Nie gramy już z ?kelnerami?. To jest sześć najlepszych drużyn na świecie. Oni też grają, też analizują i dobrze przygotowują się taktycznie. Zarówno my jak i oni możemy zrobić pięć punktów z rzędu. Tu już nie będzie ładnych meczów, a same zacięte i dramatyczne końcówki.