Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Dobry występ Polaków w turnieju głównym

MŚ U-19: Dobry występ Polaków w turnieju głównym

Podczas Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej do lat 19, drugiego dnia ruszył turniej główny. Wśród dziewcząt wszystkie pary zanotowały na swoim koncie zwycięstwa, wśród chłopców tylko para Golonka/Leźnicki przegrała jeden mecz.

W żeńskiej części turnieju każda ekipa rozegrała dziś tylko po jednym meczu. Wszystkie polskie pary wygrały swoje mecze w stosunku 2:0. Najłatwiejsze zadanie miały przed sobą Daria Paszek i Aleksandra Filip, które dzień wcześniej przeszły eliminacje. W dwóch setach pozwoliły przeciwniczkom z Austrii ugrać odpowiednio 5 i 11 punktów.

Kinga Kołosińska i Beata Gałek zagrały z kolei z Holenderkami Haandrikman/Meppelink. Jedynie w pierwszym secie trwała wyrównana walka, zaś w drugim polska para bezsprzecznie dominowała na boisku. Ich koleżanki Weronika Kurek i Monika Brzostek zagrały podobne spotkanie z Estonkami Kiens/Kulm. Pierwszego seta wygrały 22:20, a drugiego spokojnie do 11.

Kołosińska/Gałek – Haandrikman/Meppelink 2-0 (21-19, 21-12)
Bartoli/Stone – Paszek/Filip 0-2 (5-21, 11-21)
Kurek/Brzostek – Kiens/Kulm 2-0 (22-20, 21-11)

Juniorzy zagrali dzisiaj aż po dwa spotkania. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy wiedli ostatnio prym na krajowych plażach odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali bez problemów czeską parę Korinek/Rodek, a następnie po dosyć wyrównanym meczu Portugalczyków Rui-Ricardo.

Kądzioła/Szałankiewicz – Korinek/Rodek 2-0 (21-16, 21-9)
Kądzioła/Szałankiewicz – Rui/Ricardo 2-0 (21-17, 21-19)

Dwie wygrane zapisali na swoim koncie także Marcin Kantor i Damian Wojtasik, którzy musieli grać w kwalifikacjach. Na szczęście w pierwszym dniu turnieju spisali się równie dobrze. Na początek pokonali dosyć swobodnie Holendrów Brouwer/Varenhorst. Potem poszło im jeszcze lepiej. Tym razem w meczu z Hiszpanami Castizo-Tomás w pierwszym secie gładko wygrali do 12, a w drugim do 16.

Brouwer/Varenhorst – Kantor/Wojtasik 0-2 (15-21, 16-21)
Castizo/Tomás – Kantor/Wojtasik 0-2 (12-21, 16-21)

Nieco gorzej poszło naszej trzeciej parze: Marcinowi Golonce i Markowi Leźnickiemu. W pierwszym meczu trafili na faworytów eliminacji, Ukraińców – Didukh-Ostapenko. Mecz trwał trzy sety i był bardzo zacięty. W pierwszym secie Polacy musieli uznać wyższość rywali, jednak w drugim pokazali wolę walki i wygrali do 18. W trzeciej partii gra toczyła się do końca, ale Ukraińcy zagrali dobrze w końcówce i zwyciężyli. W drugim spotkaniu Golonka/Leźnicki pokonali Amerykanów, parę Hatcher-Montgomery 2:0. W pierwszym secie grali na przewagi, ale w końcówce wygrali, a w drugiej partii spokojnie zwyciężyli do 14.

Golonka/Leźnicki - Didukh-Ostapenko 1-2 (11-21, 21-18, 12-15)
Golonka/Leźnicki - Hatcher-Montgomery 2-0 (24-22, 21-14)