Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Zdecydowane zwycięstwo USA

LŚ: Zdecydowane zwycięstwo USA

W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia reprezentacja USA w bardzo dobrym stylu pokonała 3:0 drużynę Francji. Była to już druga porażka Francuzów w turnieju finałowym, w Katowicach.

304_t.jpg W meczu z USA w podstawowym składzie Francuzów pojawił się już Franz Granvorka , którego zabrakło w pojedynku z zespołem Polski. Jednak minimalnie lepiej rozpoczęli to spotkanie siatkarze USA. Na prowadzenie 5:4 Francuzi wyszli po bloku Pierre`a Pujola . Nic nie wskazywało, aby któryś z zespołów miał zdobyć kilka punktów przewagi. Na I przerwę techniczną drużyny schodziły przy stanie 8:7 dla USA. Po krótkim odpoczynku trzypunktowe prowadzenie zdobyli Amerykanie, jednak szybko Francuzi wyrównali, w dużej mierze po błędach w ataku Priddy`ego . Przy stanie 12:12 o czas poprosił trener reprezentacji USA. Na II przerwę techniczną siatkarze z Ameryki schodzili prowadząc 16:13. Przewagę utrzymywali bardzo długo, a przy stanie 19:16 dla USA o czas poprosił bardzo zdenerwowany trener Blain . Jednak Amerykanie radzili sobie bardzo dobrze w ataku, a Lee powiększył ich prowadzenie do czterech punktów. W końcówce seta w zespole USA pojawił się Clayton Stanley , który świetnie zaprezentował się na zagrywce. Pierwszą partię zakończył atak Priddy`ego wynikiem 25:21 dla Amerykanów.

W drugiej partii od początku lepiej zagrali Amerykanie, a po potrójnym bloku na Kiefferze wyszli na prowadzenie 5:3. Blok Lee na Granvorce spowodował, że obie drużyny zeszły na I przerwę techniczną przy prowadzeniu Amerykanów 8:4. Reprezentanci USA byli zdecydowanie lepsi od przeciwników w ataku. Kolejny atak Lee, a następnie błąd w obronie Exigi powiększyły prowadzenie Amerykanów do stanu 11:5 i o czas poprosił trener Blain. Na II przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 16:9 dla USA. Widać było, że brakuje Francuzom świeżości, którą pokazali wczoraj. Po ataku Gardnera Amerykanie prowadzili już 18:12. W miarę jak zbliżała się końcówka seta Francuzi zaczęli grać coraz lepiej i już przy stanie 20:16 dla USA o czas poprosił trener Hugh McCutcheon . Jego podopieczni utrzymali przewagę do końca, a seta zakończył technicznym atakiem Gabriel Gardner .

305_t.jpg Wyraźna poprawa gry Francuzów w końcówce drugiej partii zaowocowała w kolejnej. Reprezentacja Francji rozpoczęła trzeciego seta od prowadzenia 6:3. Po błędzie zagrywki Williama Priddy`ego zespoły zeszły na I przerwę techniczną przy stanie 8:5 dla zespołu Francji. Siatkarze trenera Blaina grali bardzo dokładnie dzięki czemu utrzymywali 2,3 punkty przewagi. Dodatkowo błędy zaczęli popełniać Amerykanie i przy stanie 13:9 dla Francji o czas poprosił trener McCutcheon . Amerykanie próbowali odrobić straty, m.in. stosując podwójną krótką, ale Francuzi nie zamierzali oddać prowadzenia i na II przerwę techniczną schodzili przy stanie 16:12. Zagrywka w aut Stanleya dała wynik 17:13 dla francuskich siatkarzy. Powoli jednak Amerykanie zaczęli odrabiać straty, a wejście Toma Hoffa dodatkowo pobudziła ich do walki. Francuzi prowadzili już tylko jednym punktem (18:17) i trener Blain poprosił o czas. Różnica wciąż wahała się w granicach dwóch punktów. Przy stanie 23:21 dla Francji zablokowany został Franz Granvorka, a potem Priddy zaserwował asa i zrobiło się ciekawie w końcówce. O wszystkim miała zadecydować gra na przewagi. Obie drużyny popisywały się świetnymi obronami. Seta i cały mecz zakończył Millar atomowym atakiem ze środka.

Francja – USA 0:3

(21:25, 20:25, 26:28)

Francja: Granvorka, Antiga, Vadeleux, Pujol, Samica, Kieffer oraz Exiga (L),Kapfer, Slavev, Le Marrec

USA: Lee, Priddy, Gardner, Salmon, Millar, Hansen oraz Lambourne (L), Hoff, Stanley, Rooney