Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Liga Światowa we Wrocławiu?

Liga Światowa we Wrocławiu?

Miasto poparło organizację Ligi Światowej oraz kobiecych ME we Wrocławiu! Kilka dni temu podaliśmy, że Mirosław Wachowiak, nowy szef Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, zaczął przywracanie regionowi siatkarskiego blasku.

Jestem przekonany, że za rok dwumecz Ligi Światowej zorganizujemy w Hali Ludowej. Za dwa lata widzę natomiast szansę na rozegranie u nas grupowych spotkań ME siatkarek – mówił. I zaczął szukać wsparcia we władzach miejskich. Dziś już wiadomo, że je znalazł. Z wielką uwagą zapoznaliśmy się z propozycją przyjęcia we Wrocławiu jednej kolejki LŚ w 2008 roku, a także rozegrania zawodów jednej grupy finałów ME kobiet, zaplanowanych na 2009 rok. Jako Miasto, jesteśmy bardzo zainteresowani organizacją tych rozgrywek we Wrocławiu. (…) W związku z powyższym deklarujemy wsparcie dla obu przedsięwzięć i jesteśmy gotowi uzgodnić szczegóły w najbliższym czasie – czytamy m.in. w piśmie Adama Stockiego, dyrektora Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji do szefa DZPS.

Jak widać, sprawy nabierają realnych kształtów, a pismo okazało się miodem na serce Wachowiaka. I apetyt zaczął rosnąć w miarę jedzenia. – Skoro miasto tak chętnie nam pomoże, to może trzeba pójść dalej i… bić się o całość mistrzostw Europy. Mamy przecież dwa obiekty – Halę Ludową i Orbitę – zaczął główkować szef DZPS. Nie zraża go nawet fakt, że wstępnie imprezę przydzielono już Łodzi i Katowicom. – Co do Łodzi, słychać plotki, że jest problem z wybudowaniem tamtejszej hali, a to przecież warunek. Na razie wszystko pozostaje w fazie projektu, a zostały już tylko dwa lata. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że teraz, gdy tylko są pieniądze, wszystko można szybko wybudować. Katowice? Tam i tak się… dużo dzieje – analizuje Mirosław Wachowiak. Zapału mu nie brakuje. I oby nie zabrakło!

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved