Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kadra Juventuru: Minus czterech

Kadra Juventuru: Minus czterech

Na razie zawodników tylko ubywa z zespołu. Tak podsumować można sytuację kadrową siatkarzy PWSZ Juventuru Koksowni Wałbrzych. Odchodzą najlepsi zawodnicy, a wzmocnień jeszcze nie ma.

To już niemal tradycja, że początek wakacji, to w wałbrzyskim klubie raczej okres chaosu. – Na pewno jednak przystąpimy do rozgrywek, co w ubiegłych latach nie było takie oczywiste – tłumaczy prezes Juventuru, Włodzimierz Perliceusz. Wszystko jak zwykle zależy od pieniędzy. Rozmowy trwają. Na poziomie ubiegłorocznym klub wpierać ma Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, siatkarze liczą na większe wsparcie ze strony wałbrzyskiej koksowni. Będzie budżet to będzie można pracować nad zamknięciem drugoligowej kadry.

Na dzisiaj zawodników ubywa. – Maciej Zając odszedł do Sudetów Kamienna Góra, Bartosz Jerzyk i Jarosław Pizuński do Ikara Legnica, a Krzysztof Zdrzałka do Gwardii Wrocław – opisuje sytuację w zespole trener Janusz Ignaczak. To w większości zawodnicy, którzy decydowali o obliczu gry Juventuru w poprzednim sezonie. – Z pozostałych raczej nikt nie powinien odejść – mówi trener, który przyznaje, że w chwili obecnej nie bardzo ma kim grać. Nie znaczy to bynajmniej, że wzmocnień w byłym Chełmcu nie będzie. Na celowniku jest rozgrywający z Kamiennej Góry, utalentowany chłopak z Bielawy. – Czekam na kilka ważnych nazwisk, ludzi którzy grali w pierwszej lidze. Decyzji o grze w Wałbrzychu jeszcze nie podjęli – tłumaczy szkoleniowiec. Na rozruchu wałbrzyszanie spotykają się 20 lipca, normalne treningi ruszą od początku sierpnia. Potem, zaklepany jest już wyjazd na obóz.Warto wspomnieć o ważnej zmianie dotyczącej rozgrywek. Z grupy II Polski Związek Piłki Siatkowej przeniósł nas do grupy pierwszej. Zagramy tam, m.in. z Olimpią Sulęcin, Ikarem Legnica i Inotelem Poznań.

źródło: Nowe Wiadomości Wałbrzyskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved