Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Giba: Do Rosji 18 września

Giba: Do Rosji 18 września

fot. archiwum

Gibę uważa się za najlepszego siatkarza świata ostatniego dziesięciolecia. W przyszłym sezonie zagra w Rosji, w Iskrze Odincowo. Jego przejście z włoskiego Cuneo było sensacją tegorocznych transferów. Czemu zdecydował się na ten krok?

Nowe doświadczenia, nowa kultura i nowy język – mówi Giba . – Wszystko jest bardzo interesujące. Chcę tego doświadczyć. Oczywiście bardzo ważny jest też aspekt finansowy. Rosyjska federacja robi wszystko, żeby rozwijać siatkówkę w swoim kraju. Zdecydowałem wspomóc te działania (śmiech).

 

Giba dodał, że proponowano mu dalszą grę we Włoszech, gdzie spędził ostatnich sześć sezonów. – Miałem też oferty z Grecji, Brazylii i Francji – powiedział. – Propozycja z Odincowa była najbardziej interesująca. Od razu zrozumiałem: tam dla mnie i mojej rodziny zostaną stworzone najlepsze warunki. 

Giba zamierza udać się do Rosji 18 września. Dwa dni wcześniej zakończą się mistrzostwa Ameryki Południowej. – Będę potrzebował trochę czasu, żeby załatwić wszystkie swoje problemy osobiste związane z przeprowadzką – mówi Giba. – Mam nadzieję, że 18 września stawię się w Moskwie. Odincowie zdaje się jest położone gdzieś niedaleko. "

 

Trenerem Iskry jest Zoran Gajic . W zespole tym grają m.in. Paweł Abramow i Aleksiej Werbow . – Nie miałem okazji porozmawiać z Zoranem Gajicem – mówi Giba. – Nie było jeszcze czasu porozmawiać z nowymi kolegami klubowymi. Terminy treningów Rosji i Brazylii są bardzo różne więc nie ma okazji spotkać się. Oczywiście nie trzeba mi tłumaczyć kim są Abramow, Werbow czy Kuleszow. Myślę, że szybko znajdziemy wspólny język – na parkiecie i w życiu.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved