Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finał LŚ: Rosjanie pewnie pokonali reprezentację Bułgarii

Finał LŚ: Rosjanie pewnie pokonali reprezentację Bułgarii

Rosja rozegrała swój pierwszy mecz w turnieju finałowym Ligi Światowej, pewnie pokonując Bułgarię w trzech setach. Jutro Rosjan czeka spotkanie z mistrzami świata, Brazylijczykami.

Bardzo dobrze Rosjanie rozpoczęli mecz z Bułgarami, od prowadzenia 4:1. Oprócz błędów zespołu bułgarskiego, Rosjanie postawili na swój blok i to im się opłaciło. Po jednym z nich reprezentacja Rosji zeszła na I przerwę techniczną prowadząc 8:4. Bo ataku Korneeva Rosjanie prowadzili już pięcioma punktami. W końcu przy stanie 12:8 dla ekipy rosyjskiej o czas poprosił trener Martin Stoev . Nie przyniosło to jednak jego drużynie rezultatów. Na II przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 16:10 dla Rosjan. Bułgarom nie pomagały ataki Vladimira Nikolova , bo jego koledzy byli blokowani przez Rosjan. Przy stanie 19:11 po raz kolejny Stoev poprosił o czas. Na zagrywce w ekipie Bułgarii pojawił się Krasimir Gaydarski i jego zespół odrobił trzy punkty. W końcówce gra Bułgarów zdecydowanie się polepszyła. Po ataku Yordanova było już tylko 21:18 dla ekipy zza naszej wschodniej granicy. Jednak Rosjanie dokończyli dzieła i zwyciężyli 25:23, a ostatni punkt zdobył Yuriy Berezhko .

302_t.jpg Drugi set początkowo był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale ponownie Rosjanie pierwsi wyszli na prowadzenie 5:3. Bardzo dobrze serwował Semen Poltavsky . W zespole Bułgarii dobrze grał natomiast Plamen Konstantinov , którego ataki „trzymały” kontakt punktowy. Na I przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu Bułgarów 8:7. Zapowiadał się bardzo wyrównany set. Jednak dosyć nieoczekiwanie Rosjanie wyszli na prowadzenie 14:11 i o czas poprosił trener Stoev. Na II przerwę techniczną reprezentacja Rosji schodziła prowadząc 16:12. Jednak w zespole Bułgarii świetnie wprowadził się do gry Yordanov i po chwili było już tylko 16:14. W miarę jak zbliżała się końcówka seta Rosjanie odskoczyli na trzy, cztery punkty, ale dwa błędy kosztowały ich zmniejszenie przewagi. W najważniejszym momencie seta dwa razy wspaniale zaserwował Ostapenko i Rosjanie wygrali seta 25:21.

303_t.jpg W trzecim secie gra była wyrównana do stanu 4:4. Potem błyskawicznie trzy punkty pod rząd zdobyli Rosjanie, po czym czas wziął trener Stoev. Chwilę później jednak Kazakov zablokował Kaziyskiego i oba zespoły zeszły na I przerwę techniczną. Przy stanie 12:9 dla Rosjan świetną zagrywką popisał się Nikołaj Nikolov i Bułgarzy zmniejszyli straty do dwóch punktów. Trwało to jednak chwilę, do czasu gdy na zagrywce po stronie rosyjskiej pojawił się Semen Poltavsky . Za jego sprawą zespół rosyjski wyszedł na prowadzenie 16:10. Dodatkowo błędy popełniali Bułgarzy, m.in. Zhekov , który zepsuł zagrywkę. Rosjanie w miarę spokojnie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Całe spotkanie zakończył Korneev i Rosjanie mogli cieszyć się z wygranej 3:0.

Bułgaria – Rosja 0:3

(23:25, 21:25, 21:25)

Bułgaria: Tsvetanov, Nikolov, Gaydarski, Zhekov, Kaziyski, Konstantinov oraz Salparov (L), Yordanov, Zarev, Aleksiev

Rosja: Korneev, Poltavsky, Kazakov, Berezhko, Khamuttskikh, Kuleshov oraz Verbov (L), Abramov, Ostapenko