Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bojan Jordanow: Naprawdę wygraliśmy?

Bojan Jordanow: Naprawdę wygraliśmy?

fot. archiwum

Wszedł na boisko w trakcie meczu z Brazylią i odmienił jego losy. Jak powiedział Strefie Siatkówki tuż po spotkaniu, musi minąć sporo czasu zanim uwierzy w to zwycięstwo.

Swoimi atomowymi atakami siał postrach w szeregach mistrzów świata. – Brazylia to najlepszy zespół na świecie i właśnie go pokonaliśmy! – rozpoczął rozmowę, szczęśliwy Bojan Jordanow . – Nie mogliśmy sobie lepiej wyobrazić startu w finałach Ligi Światowej niż pokonanie Brazylii. Jestem niesamowicie szczęśliwy z tego powodu.

 

Zawodnik przyznał, że coś w tym jest, że Bułgaria potrafi grać z Brazylią. – Po naszych porażkach z Polską niewielu było przekonanych, że możemy coś tutaj zwojować podczas finałów. Brazylia rzadko przegrywa, a ostatnie dwa mecze, które przegrała, przegrała z nami, podczas finałów rok temu i teraz . Zapytany jednak o receptę na mistrzów świata, Bojan Jordanow stwierdził – To pytanie do naszego trenera, to on nas tak przygotował do meczu, że znów byliśmy lepsi od Brazylii . 

Jordanow przyznał, że ich kluczem do zwycięstwa wcale nie był blok, zagrywka czy atak, – Najważniejsza w tym meczu była nasza wiara, że można pokonać Brazylię, że możemy zejść z boiska jako zwycięzcy. To takie coś w środku, nie można tego opisać. To wiara w siebie, w zespół.

 

Zapytany o to jak to możliwe, że w przeciągu dziesięciu dni zespół tak diametralnie zmienił swoje oblicze, Jordanow powiedział: Trenowaliśmy bardzo ciężko w Kędzierzynie, właśnie po to, aby pokazać tutaj zupełnie inne oblicze. I je pokazaliśmy. To cała filozofia, włożyliśmy mnóstwo pracy na naszym obozie .

 

* Notowała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved