Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Agnieszka Kosmatka: Są stuprocentową drużyną

Agnieszka Kosmatka: Są stuprocentową drużyną

Reprezentantki Polski na tegoroczny cykl Grand Prix, są na zgrupowaniu w Szczyrku, przez co całego meczu Ligi Światowej między Polską i Francją nie widziały, bo były na treningu.

Oglądałem spotkanie od trzeciego seta, a więc zobaczyłam wszystkie najprzyjemniejsze i najradośniejsze jego fragmenty – powiedziała Agnieszka Kosmatka. – Chłopaki bardzo dzielnie wybrnęli z sytuacji podbramkowej w jakiej znaleźli się. Pokazali, że są stuprocentową drużyną, która nie ma słabych punktów. Każdy z graczy który wchodził był bardzo przydatny. Mamy mocną, dwunastoosobową ekipę.

Agnieszce Kosmatce było szczególnie miło, że bardzo dobry mecz rozegrał Grzegorz Szymański, który gra na tej samej pozycji co i ona – atakujący. – Grzesiek kończył wiele ważnych i trudnych piłek – powiedziała. – Pokazał, że mimo przerwy w treningach i w grze z powodów zdrowotnych jest mocnym punktem reprezentacji. Do samo dotyczy innych zmienników np. Michała Bąkiewicza.Na zgrupowaniu w Szczyrku, jak podkreśliła Agnieszka Kosmatka, cały czas jest ciężka praca. – Eliminujemy błędy z gry w turnieju w Montreux – powiedziała. – Robimy postępy. Mimo wakacji i pory urlopowej nie myślę o leżeniu na plaży. Mam okazję zaprezentować swoje umiejętności w kadrze, nauczyć się czegoś od trenera Marco Bonitty więc korzystam z tego. Urlop miałam przez ostatnie pięć lat.

Agnieszka Kosmatka jest w reprezentacji na cykl turniejów Grand Prix. – Na razie nie myślę o wylotach do Azji, o meczach z trudnymi rywalkami – powiedziała. – Koncentruję się na treningu, na codziennej pracy.

Pierwszy turniej World Grand Prix z udziałem polskich siatkarek rozegrany zostanie w Rzeszowie. – Oczywiście bardzo byśmy chciały zagrać przy wypełnionej do ostatniego miejsca widowni – powiedziała Agnieszka Kosmatka.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved