Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Witczak z Krymarysem faworytami MP

Witczak z Krymarysem faworytami MP

Obrońcy tytułu Dominik Witczak i Michał Krymarys są faworytami, rozpoczynających się w piątek w Sopocie mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Będzie to pierwszy z pięciu turniejów eliminacyjnych. Finał zaplanowano 17-19 sierpnia w Niechorzu.

Przygodę z siatkówką rozpoczynałem w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Dominik Witczak. – Jest tam bardzo ładny zalew z piękną plażą. Miałem siedemnaście lat gdy zacząłem odbijać piłkę. Grał równolegle na plaży i w hali. Był zawodnikiem SPS-u Zduńska Wola i kolegą klubowym Mariusza Wlazłego, zanim tym ostatnim nie zainteresowała się Skra Bełchatów. Przed zdobyciem mistrzostwa Polski stał na podium z Grzegorzem Klimkiem. Sięgnęli wówczas po srebrny medal. Zdaniem Dominika Witczaka obecnie jest w Polsce 5-6 par zdolnych do zdobycia mistrzostwa kraju.

W mistrzostwach Polski 2007 Witczak i Krymarys będą reprezentować Parkiet Hajnówka. Jest to firma produkująca tradycyjne podłogi drewniane. „Jej szef Walenty Wasiluk wspiera różne inicjatywy siatkarskie – mówi Dominik Witczak. Pomagał miesjcowej sekcji halowej. Poznaliśmy się z nim w czasie ubiegłorocznego World Touru w Starych Jabłonkach. Pronar pokrywa wszystkie nasze wydatki w czasie turniejów.Dominik Witczak przez trzy lata grał w I lidze w Skrze Bełchatów. Teraz podpisał kontrakt z pierwszym zespołem. Jest w składzie czternastki, a jego celem jest zakwalifikowanie się do dwunastki.

Cykl turniejów o mistrzostwo Polski nie koliduje z przygotowaniami do sezonu w siatkówce halowej – mówi Dominik Witczak. – Ta druga na pewno jest konkurencją dla plażowej. Zawodnicy muszą z czegoś żyć, podpisują kontrakty i nie są w stanie grać przez większość roku w turniejach siatkówki plażowej.

Turniej w Sopocie rozgrywany będzie na plaży przy molo od piątku rano do niedzielnego popołudnia. Program kolejnych turniejów o MP:

20-22 lipca Świnoujście – plaża główna wejście od ul. Chrobrego

27-29 lipca Mielno – plaża wejście od ul. Pionierów

3-5 sierpnia, Ustka – plaża wschodnia przy molo

10-12 sierpnia, Łeba – plaża zachodnia, wejście od ul. Turystycznej

17-19 sierpnia FINAŁ, Niechorze – plaża, wejście od ul. Pocztowej

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved