Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Skład AZS Nysa skompletowany

Skład AZS Nysa skompletowany

Michał Żuk oraz Piotr Kasperski to dwaj ostatni zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny AZS-u PWSZ Nysa. Sytuacja finansowa się poprawiła i młoda ekipa ma w przyszłym sezonie walczyć o miejsca w pierwszej czwórce ligi.

Jeszcze niedawno nie było wiadomo, czy siatkówka w Nysie w ogóle będzie istnieć. Zadecydował o tym prezes Ryszard Knosala, choć połowa zarządu klubu chciała przejścia na wariant amatorski – co w praktyce oznaczałoby koniec zespołu.

Tymczasem okazuje się, że sytuacja finansowa uległa znacznej poprawie i teraz budżet będzie podobny do tego z zeszłego sezonu. – Dostaniemy wprawdzie mniej pieniędzy od miasta, ale za to znacznie więcej od sponsorów i powiatu. Do tego mamy nadzieję otrzymać 300 tysięcy złotych od urzędu marszałkowskiego. Realnie dysponujemy kwotą 1,2 miliona zł, czyli podobną jak w poprzednim sezonie. Tym razem jednak nie zamierzam deklarować, że walczymy o awans. Tworzymy perspektywiczną drużynę, której celem jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce – stwierdza prezes Knosala.W kontraktach jest jednak zapis, że „normalne” pensje gracze AZS-u dostaną, gdy zajmą miejsca od 4 do 6. Za każdą wyższą lokatę mają 10 procent premii, za każdą niższą 10 procent niższe zarobki. Wszyscy zawodnicy z Nysy będą studentami miejscowej PWSZ, a większość podpisała umowy na trzy lata.

Średnia wieku nyskiej ekipy to 22 lata. Klub rozmawiał z wieloma siatkarzami, m.in. Jakubem Łomaczem, Marcinem Koziołem i Arkadiuszem Olejniczakiem. Ostatecznie zawodnikami, którzy dołączyli do składu, są jednak: przyjmujący Michał Żuk z Wkręt – Metu Domeksu AZS-u Częstochowa oraz atakujący Piotr Kasperski z Pronaru Hajnówka. – To dwaj obiecujący gracze i wiążemy z nimi wielkie nadzieje. Myślę, że ten zespół, który skompletowaliśmy, to ekipa marzeń trenera Romana Palacza, który największe sukcesy odnosił z młodzieżą. W zeszłym sezonie było widać, że lepiej dogaduje się z młodymi zawodnikami – zauważył Knosala. Jak przyznał, przed poprzednimi rozgrywkami szkoleniowiec nie miał pełnego wpływu na skład drużyny. Bez jego wiedzy pozyskany został np. rozgrywający Petr Turianski, z którym potem Palacz nie mógł się dogadać. – Teraz to są jego wybory. Przetestowaliśmy w sumie blisko 30 młodych siatkarzy, a wszystkich kontraktowaliśmy zgodnie z życzeniem trenera – zapewnia prezes.

Skład AZS-u PWSZ na sezon 2007/08

- rozgrywający:
Michał Kozłowski, Bartłomiej Podgórski

- atakujący:
Michał Nalborski, Piotr Kasperski

- środkowi:
Paweł Michocki, Krzysztof Makaryk, Paweł Szabelski

- przyjmujący:
Michał Żuk, Adam Kurian, Adrian Szlubowski,
Dawid Migdalski, Bartłomiej Dzikowicz

- libero: Marcin Kryś

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved