Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > PLS: Ostatnie uzupełnienia Skry Bełchatów

PLS: Ostatnie uzupełnienia Skry Bełchatów

Michał Chadała, przyjmujący Skry, będzie grał w przyszłym sezonie w I lidze. O 30-letniego już Chadałę rywalizowały ekipy Delecty Bydgoszcz i Gwardii Wrocław. Do zespołu mistrzów Polski dołączył z rezerw Dominik Witczak.

Właśnie z Mostostalu siatkarz przyszedł do Skry w 2004 roku. Wychowanek Avii Świdnik grał wcześniej m.in. w AZS Olsztyn i przez rok w lidze włoskiej. Zanim Chadała przyszedł do Bełchatowa, miał już na koncie cztery tytuły mistrza Polski. Liczbę złotych medali powiększył więc do siedmiu.

Jednak będąc w Skrze niezbyt często występował na parkiecie, a w ostatnim sezonie grał już bardzo mało. Był w składzie tylko w sześciu spotkaniach ligowych. – Życzę Michałowi szybkiego odbudowania formy, bo bycie rezerwowym na pewno mu nie służyło. A to bardzo dobry zawodnik i myślę, że Gwardia będzie miała z niego pożytek – mówi Jacek Nawrocki, drugi trener Skry. – Może to i lepiej, że wybrał drugą ligę. Na początek potrzebna mu będzie częsta gra w pierwszym składzie, a tam będzie miał na to większe szanse.Ale Skra uzupełnia też skład. Do pierwszej drużyny dołączył z rezerw Dominik Witczak. To mistrz Polski w siatkówce plażowej z ubiegłego roku, który w tym sezonie razem z Michałem Krymarysem będzie bronił tytułu w zawodach, które rozpoczną się już w ten weekend w Sopocie. A przypomnijmy, że w siatkówce plażowej swoją karierę rozpoczynał też nowy środkowy Skry, wicemistrz świata – Daniel Pliński. – Na tym poziomie potrzebna jest już specjalizacja – mówi Nawrocki. – Dlatego jeszcze teraz Dominik może sobie pograć na piasku, ale od następnego sezonu musi się zdecydować, co wybiera.

24-letni Witczak ma 198 cm wzrostu i jest szykowany na zmiennika dla Mariusza Wlazłego w ataku. Pełniący dotąd tę funkcję Paweł Maciejewicz będzie natomiast sprawdzany na przyjęciu. Witczak i Wlazły grali już ze sobą w SPS Zduńska Wola.

W przygotowaniach do następnego sezonu, które rozpoczną się 6 sierpnia, będą trenować też młodzi zawodnicy grający dotąd w Skrze II. To przyjmujący Mikołaj Sarnecki i Michał Błoński oraz środkowy bloku Dawid Gunia. Wszyscy 20-latkowie mają na koncie mistrzostwo Polski juniorów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved