Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > P. Blain: Rozegrać dwa słabe mecze to nie w naszym stylu

P. Blain: Rozegrać dwa słabe mecze to nie w naszym stylu

fot. archiwum

Drużynę Francji przejął w 2001 roku, a turniej finałowy Ligi Światowej w Katowicach był dla niego pierwszym dużym wyzwaniem. Pod wodzą Philippe Blaina Francja zdobyła brąz mistrzostw świata i srebro minionej LŚ. Dziś zagra z Polską.

Czego można się spodziewać po pańskim zespole? Francuzi nie zdołali awansować do turnieju finałowego, a z pomocą przyszli wam działacze FIVB. Czy pańscy zawodnicy są w wysokiej formie?

 

Philippe Blain: Znaleźliśmy się w tym turnieju, korzystając z uprzejmości FIVB i polskiej federacji. Ale udział w zawodach nie jest dla nas celem samym w sobie. Przyjechać i rozegrać dwa słabe mecze to nie w naszym stylu. Zespół to nie lista najlepszych zawodników. To grupa ludzi, którzy pasują do siebie pod względem taktycznym, fizycznym i mentalnym. Te trzy elementy są wyznacznikiem budowy dobrej drużyny. 

Wielu ekspertów uważa, że po ubiegłorocznym mundialu nastąpiły poważne zmiany w układzie sił. Włosi, Francuzi, Rosjanie wrócili z Japonii ze spuszczonymi głowami, a Bułgarzy czy Polacy w glorii. Jak pan to tłumaczy?

 

Po pierwsze, potwierdza się teoria o tym, że pośrednie cele w sezonie nie mogą być zbytnio wyśrubowane, bo zawodnicy nie są w stanie cały czas grać na najwyższym poziomie. Po drugie, różnice między zespołami z pierwszej dziesiątki rankingu FIVB z każdym rokiem się zmniejszają. Oczywiście Brazylia wciąż jest krok przed resztą, ale to m.in. z tego powodu, że trener Rezende ma do dyspozycji wielu znakomitych zawodników i może część sezonu rozegrać rezerwami, nie tracąc jakichś kwalifikacji itd.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved