Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 Mysłowice: Udane eliminacje polskich par

MŚ U-19 Mysłowice: Udane eliminacje polskich par

Dziś w Mysłowicach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorek w siatkówce plażowej. W eliminacjach wystąpiły dwie polskie pary: Daria Paszek i Aleksandra Filip oraz Marcin Kantor i Damian Wojtasik.

Daria Paszek i Aleksandra Filip rozpoczęły zmagania w turnieju od drugiej rundy eliminacji, w której pokonały 2:0 (21:16, 21:11) Włoszki Giombini-Ferretti. Awans dała Polkom wygrana nad Niemkami Spinger-Steinhauff.

Z awansu cieszył się trener Darii Paszek i Aleksandry Filip, Janusz Bułkowski: – Jestem zadowolony z Darii i Oli, wygrały z Niemkami, które były bardzo groźne. Juniorki w drugiej rundzie pokonały najpierw 2:0 (21:16, 21:11) Włoszki Giombini-Ferretti, w decydującym starciu pokonały także 2:0 niemiecką parę Spinger-Steinhauff.Odnośnie turnieju głównego Janusz Bułkowski, powiedział: – Faworytkami mistrzostw są Holenderki(Remmers-Stiekema i Haandrikman-Meppelink), groźne mogą być pary niemieckie: Iwansky-Koszowsk oraz Boutina-Kosma, uważać trzeba także na parę australijską.

Bez szans nie są także nasze zawodniczki. Gramy u siebie, więc wypadałoby pokazać się z dobrej strony – powiedział w rozmowie z nami Janusz Bułkowski. – Z kolei nie chcę nic wróżyć i rozdawać medali – dodaje szybko.

W Mysłowicach, pogoda nie jest najgorsza. Mimo zaledwie 15 stopni, uczestnicy nie narzekają. – Gorzej z deszczem, który powoduje, że piłka jest przesiąknięta i ciężka. Deszcz padał z przerwami, przez co jedno spotkanie zostało przełożone na później – oceniał wczorajszą pogodę szkoleniowiec polskiej kadry.

Do jutrzejszego turnieju głównego awansowała także para Marcin Kantor i Damian Wojtasik, która najpierw pokonała 2:0 ( 21:15, 21:17) Łotyszy Birzulis-Voronko, a następnie, także 2:0 (21:12, 21:15), Włochów Gottardo-Maniero.

Jedni z faworytów środowych eliminacji – Didukh/Ostapenko nie przegrali żadnego meczu, pokonując kolejno duety z Litwy, Niemiec i Kanady. Ukraińcy, to druga para zeszłorocznych Mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Musieliśmy zagrać w eliminacjach, dlatego, że nie graliśmy rok temu w MŚ– Ostapenko, tłumaczył po wyeliminowaniu niemieckiej pary – Einbrodt/Mumme. – Przyjechaliśmy tutaj, niepewni naszej psychicznej formy, ponieważ w tym roku nie rozegraliśmy zbyt wielu meczów. Vitalli przeszedł operację kolana, przez co nie mógł trenować w maju. Do końca czerwca, mieliśmy swoje obowiązki szkolne, więc dopiero pod koniec miesiąca nasze wspólne treningi były możliwe. Zagraliśmy w Pucharze Bałtyku (nieoficjalne MP przyp.red.) wygraliśmy tam wszystkie mecze, było to dobre przygotowanie do turnieju w Mysłowicach – kończy.

W eliminacjach nie musiały brać udział inne polskie pary: Weronika Kurek/Monika Brzostek, Kinga Kołosińska/Beata Gałek oraz Michal Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, Marcin Golonka/Marek Leźnicki

Jutro rozpoczyna się walka w I etapie turnieju głównego, gdzie spośród 24 par wśród pań i tyle samo wśród panów zostanie wyłonione po 16 par do II etapu.

Miłą niespodziankę wszystkim kibicom zgotowali organizatorzy instalując przed kompleksem boisk telebim, na którym można oglądać mecze Ligi Światowej rozgrywane w oddalonym o 10 km od Mysłowic katowickim Spodku.

Wyniki polskich par:

Kobiety:
Giombini-Ferretti (ITA) – Paszek-Filip (POL)   0:2
(16:21, 11:21)
Paszek-Filip (POL) - Spinger-Steinhauff (GER)  2:0
(21:18, 21:18)

Mężczyźni:
Kantor-Wojtasik (POL) - Birzulis-Voronko (LAT) 2:0
(21:15, 21:17)
Kantor-Wojtasik (POL) - Gottardo-Maniero (ITA) 2:0
(21:12, 21:15)

Kwalifikacje do turnieju głównego uzyskały pary:

Kobiety:
Schneider-Hartmann (AUT)
Volakova-Markova (CZE)
Haandrikman-Meppelink (NED)
Paszek-Filip (POL)

Mężczyźni:
Eglseer-Wojakow (AUT)
Ragondet-Dupouy (FRA)
Kantor-Wojtasik (POL)
Didukh-Ostapenko (UKR)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved