Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Małgorzata Plebanek, a nie Maja Soja zagra w Piaście

Małgorzata Plebanek, a nie Maja Soja zagra w Piaście

fot. archiwum

Piast Szczecin ma nową przyjmującą. Nie Maja Soja, a Małgorzata Plebanek z UMKS Łańcut dołączy do zespołu w nadchodzącym sezonie. - Wydaje mi się, że będziemy mieć silniejszy skład niż w zeszłym roku - mówi prezes Adam Kulbiej.

Tydzień temu wszystko wskazywało na to, że umowę ze szczecińskim klubem podpisze Maja Soja z Muszynianki Muszyna. Prezes Adam Klubiej oświadczył, że od porozumienia obie strony dzieli niewiele. Sytuacja uległa zmianie. Co było przyczyną? – Pojawiły się przeszkody, które trudno było nam przeskoczyć. Mai zależało na powrocie do Szczecina, ale chciała znaleźć dodatkową pracę dla siebie i męża. Z tym nie jest tak łatwo. Nie mogliśmy czekać – uważa trener Marek Mierzwiński .

 

Zamiast Soi zatrudniono 26-letnią przyjmującą Małgorzatą Plebanek . Skrzydłowa Wisły Kraków, ostatnio grała w UMKS Łańcut. – Zawsze marzyłam, żeby w Szczecinie zamieszkać. Mam trzy miasta, które bardzo mi się podobają i Szczecin jest na tej liście. Piast? Myślę, że powinniśmy mieć wysokie aspiracje – mówi nowa przyjmująca Piasta. 

Szkoleniowiec Marek Mierzwiński pamięta Plebanek z meczów w LSK. – Ja pracowałem w Gedanii Gdańsk, a Małgosia grała w Stali Mielec. Możemy liczyć na poprawę w przyjęciu, dobrą zagrywkę, a przede wszystkim na twardy charakter, bo to taki typ zawodnika, który nie odpuszcza – ocenia szkoleniowiec. – Są też wady, ale myślę, że w czasie treningów da się je wyrugować.

 

Czy szkoleniowiec Piasta jest zadowolony z zakupów? – Kiedy zostałem pierwszym trenerem zespołu, prezes Kulbiej dosyć jasno postawił sprawę. Mieliśmy szukać takich zawodniczek, które nie tylko zapełnią lukę po tych siatkarkach, które odeszły, ale takich, które coś wniosą do gry. Myślę, że to nam się w dużej mierze udało, ale w bilansie zysków i strat nie wyjdziemy na plus, bo straciliśmy Kingę Kasprzak, która była maszyną do zdobywania punktów. Biły się o nią kluby z elity i to o czymś świadczy – twierdzi szkoleniowiec.

 

Kulbiej: – Wydaje mi się, że będziemy mieć silniejszy skład niż w zeszłym roku. Przede wszystkim bardziej stabilny.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved