Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Klucz do finału

Klucz do finału

fot. archiwum

- Wygrana z Francją to przepustka do finału – mówi Wojciech Drzyzga. Ale przed pierwszym kluczowym meczem w Spodku, nasi reprezentanci mieli niespodziewanie kłopoty z treningiem.

Dzisiaj o godzinie 20 polscy siatkarze rozegrają w Katowicach swój pierwszy mecz w turnieju finałowym Ligi Światowej. Przeciwnikiem biało-czerwonych, po raz pierwszy za kadencji Raula Lozano , będą Francuzi, a wynik może być kluczem do sukcesu w całym turnieju. – Jeśli wygramy z trójkolorowymi, to zatrzymamy się dopiero w finale – uważa Wojciech Drzyzga , były świetny siatkarz, a obecnie komentator Polsatu.

 

Ten mecz będzie bardzo trudny, bo po raz pierwszy od mistrzostw świata nasi srebrni medaliści zagrają pod presją. Oni są wprawdzie przyzwyczajeni do pełnych hal, ale do tej pory mogli grać na luzie, bo awans do turnieju finałowego mieli w kieszeni jako gospodarze. Teraz wiedzą, że ludzie oczekują od nich zwycięstwa i nie wierzę, żeby ta presja im nie ciążyła. Jeśli sobie z nią poradzą, to stać ich na wszystko – mówi Drzyzga . 

Dodatkowym utrudnieniem jest styl gry prezentowany przez drużynę Philippe’a Blaina , styl, który polskim siatkarzom nigdy nie odpowiadał. – Oni świetnie spisują się w obronie i zawsze są doskonale przygotowani do meczu pod względem taktycznym – mówi o Francuzach Michał Winiarski .

 

TRANSMISJE

Brazylia – Bułgaria

Polsat Sport, 16.00

Polska – Francja

Polsat Sport, 19.00

Polsat, 20.00

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved