Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bez arogancji

Bez arogancji

fot. archiwum

Faworyci nie mówią za wiele, wiele za to robią – twierdzi trener Raul Lozano, który prezentuje podobną filozofię jak Adam Małysz. Nasz mistrz z Wisły zawsze myśli tylko o najbliższym skoku, Argentyńczyk zaś o pierwszym meczu finałów.

W jakiej formie jesteśmy przed finałem?

 

Raul Lozano : Nie jesteśmy w finale! Musimy najpierw do niego awansować. 

Ale mam na myśli turniej finałowy Ligi Światowej.

 

To dobrze, bo cała Polska chce nas już widzieć w ścisłym finale z Brazylią. Słyszałem, że nawet prezes brazylijskiej federacji uważa nas za faworytów imprezy. To dobra gra psychologiczna przed turniejem w Katowicach. Ale ja się na nią nie zgadzam. Kto uważa, że należy nam się finał, nie zna, albo nie chce znać kryteriów rządzących sportem.

 

Czyli nie obieca pan zwycięstwa?

 

W turnieju spotka się pięć najlepszych ekip, które prezentują wyrównany poziom i Brazylia, która nadal jest ponad wszystkimi. I mówię tak na podstawie analizy ostatnich pięciu sezonów, w których canarinhos przegrali tylko jeden ważny turniej. W 2005 roku w finale Copa America podopieczni Bernardo Rezende ulegli na własnym terenie USA. A poza tym w ostatnim czasie Brazylia przegrywała tylko pojedyncze spotkania z Francją, Stanami Zjednoczonymi i Bułgarią. Z tymi pierwszymi drużynami zagramy teraz w jednej grupie.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved