Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beata Gałek zagra w MŚ przed własną publicznością

Beata Gałek zagra w MŚ przed własną publicznością

- Z jednej strony to fajnie grać u siebie, z drugiej zaś, to ogromny stres. Będzie mi towarzyszyła dodatkowa presja. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony – mówi mysłowiczanka Beata Gałek, która w parze z Kingą Kołosińską zagra w MŚ, w swoim rodzinnym mieście.

Urodzona 10 maja 1990 roku Beata trafiła do mysłowickiego MOSiR-u za namową koleżanki, z którą odbijała piłkę na trzepaku w dzielnicy Mysłowic – Rymera. Pod okiem trenerki Żanety Michalak talent Beaty rozwinął się błyskawicznie.

Zawodniczka może się pochwalić licznymi sukcesami w drużynie juniorek i kadetek. W kadetkach, gdzie Beata pełni rolę przyjmującej, co nie przeszkadza jej również dobrze atakować, ma koncie IV miejsce w Polsce oraz mistrzostwo Śląska. W juniorkach drużyna MOSiR-u Mysłowice z Beatą w składzie zajęła III miejsce na Śląsku. Do zajęcia II miejsca i awansu do półfinału MP zabrakło jednego seta.W minionym sezonie predyspozycje siatkarki zauważył trener drugoligowej drużyny Remagum MOSiR Mysłowice Sebastian Michalak powierzając Beacie rolę libero. Zawodniczka wywiązała się z powierzonych zadań znakomicie zajmując z koleżankami I miejsce w 4 grupie II ligi.

Po zakończeniu sezonu halowego Beata Gałek, wraz z klubową koleżanką, a zarazem najlepszą przyjaciółką, Darią Wielgosz rozpoczęły grę na piasku, gdzie w kadetkach zdobyły Mistrzostwo Śląska. Natomiast w rozegranym w Kędzierzynie-Koźlu półfinale MP zajęły również I miejsce kwalifikując się do finału. Parę Gałek/Wielgosz zobaczymy również w finale MP juniorek.

Zawodniczki wzięły też udział w Pucharze Bałtyku w Pobierowie, który niestety z powodu pogody został przerwany, ale po policzeniu wyników w/w para zajęła I miejsce zarówno w kadetkach jak i w juniorkach.

Sukcesy mysłowickiej zawodniczki dostrzegł trener kadry żeńskiej plażówki Janusz Bułkowski zapraszając Beatę na konsultacje. Po pierwszej konsultacji trener „stworzył” parę Kinga Kołosińska/Beata Gałek, zgłaszając ją do warszawskiego turnieju Word Tour, gdzie zawodniczki odpadły niestety w kwalifikacjach krajowych, ale udział w tych zawodach powinien zaprocentować w rozgrywkach młodzieżowych.

Docelową imprezą dla Kingi i Beaty są Mistrzostwa Europy do lat 18. Mysłowickie mistrzostwa są jednym z etapów przygotowań. Wiemy też, że w razie dobrego występu Beata z Kingą dostaną szanse występu w MŚ do lat 21, które zostaną rozegrane we włoskiej Modenie we wrześniu – powiedzieli trenerzy Żaneta i Sebastian Michalakowie – Mamy nadzieję, że nasza praca i wysiłek włożony w szkolenie Beaty zaprocentują na plaży oraz w hali.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved