Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Alojzy Świderek: Nie spieszyć się

Alojzy Świderek: Nie spieszyć się

fot. archiwum

- Ważne jest to, żebyśmy grali konsekwentnie i z ogromną cierpliwością. Najważniejszy w grze z Francuzami będzie brak pośpiechu – mówi przed pierwszym spotkaniem finałów Ligi Światowej II trener reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

Czy przed rozpoczęciem rozgrywek wszyscy zawodnicy są w dobrej dyspozycji zdrowotnej?

 

Na dzień dzisiejszy wszystko jest już w porządku, choć było kilka dylematów. Pierwszą rzeczą była dyspozycja Grześka. Nie byliśmy pewni, czy zdoła dojść do swojej dobrej formy, ale tak się stało. Następny problem, który wyszedł w Spale, to Świderski który "uszkodził" dwa palce. Zrobione zostały wszystkie kontrole medyczne. Okazało się, że to silne stłuczenie. Ten uraz wyeliminował go z treningów na pewien czas, ale teraz wszystko jest OK. 

Polska i Francja to ekipy prezentujące mniej więcej ten sam poziom siatkarskich umiejętności. Co może być zatem kluczem do wygranej?

 

Oni prezentują siatkówkę bardzo dobrą technicznie, taką dopracowaną. Podobnie trochę jak Brazylijczycy, choć Brazylijczycy grają o wiele bardziej żywiołowo niż Francuzi. Oczywiście nam lepiej gra się z zespołami preferującym taką prostą, siłową wersję siatkówki.

 

Wydaje mi się, że ten mecz będzie bardzo zacięty. Ważne jest żebyśmy grali punkt za punkt, żebyśmy nie myśleli o secie, który już był lub tym, który będzie. Ważne jest też to, żebyśmy grali konsekwentnie i z ogromną cierpliwością. Najważniejsze w grze w Francuzami jest to, żeby się nie spieszyć.

 

Jakie są nastroje w ekipie przed pierwszym meczem?

 

Dobre. My znamy wartość przeciwnika, wiemy, co może grać. Wiemy, że w tej chwili stać nas na taką, a nie inną grę, ale z optymizmem patrzymy na mecze, które nas czekają.

 

Więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved