Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sport i show, czyli mistrzostwa Polski w plażówce mężczyzn

Sport i show, czyli mistrzostwa Polski w plażówce mężczyzn

13 lipca w Sopocie startują mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. To pierwsze z 5 spotkań eliminacyjnych, które zakończą się finałem w Niechorzu pod koniec sierpnia. Tegoroczne zawody są już czternastymi mistrzostwami w historii polskiej plażówki.

PZPS ich organizację powierzył na okres 3 lat agencji Live, a głównymi sponsorami są Energa i Żywiec.

SportPierwsze eliminacje tegorocznej siatkówki plażowej mężczyzn odbędą się w Sopocie, na plaży przy molo. Zawody rozpoczną się w piątek rano 13 lipca i potrwają do niedzielnego popołudnia 15 lipca, do rozegrania meczy finałowych. Kolejne zawody będą odbywały się co weekend w nadmorskich kurortach:

- 20-22 lipca, Świnoujście
  plaża główna, wejście od ulicy Chrobrego,
- 27-29 lipca, Mielno
  plaża, wejście od ul. Pionierów,
- 03-05 sierpnia, Ustka
  plaża wschodnia przy molo,
- 10-12 sierpnia, Łeba
  plaża zachodnia, wejście od ul. Turystycznej
- 17-19 sierpnia, Niechorze FINAŁ
  plaża, wejście od ul. Pocztowej.

Turnieje będą rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim, co oznacza, że drużyna, która przegra 2 mecze – odpada. W turnieju eliminacyjnym startuje 16 drużyn, z czego 8 będzie rozstawionych na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są pierwszego dnia zawodów.

W turnieju finałowym wystartują 24 pary z najlepszym dorobkiem punktów rankingowych. Mistrzami Polski zostanie zespół, który wygra ostatnie zawody. Pula nagród na każdy turniej eliminacyjny wynosi 12.000 złotych, a w finale jest to 50.000, na każdych zawodach powiększone o nagrody rzeczowe od sponsorów.

Show

Tegoroczne zawody po raz pierwszy organizuje agencja eventowa Live z Warszawy, firma ma prawo do imprezy na 3 lata. Olga Syropiatko, Dyrektor Departamentu Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej mówi: Powierzyliśmy plażówkę męską firmie Live ze względu na ich doświadczenie w realizacji imprez masowych. Organizowane przez nich eventy mają formę show i tego też spodziewamy się w tym roku na plaży.

Aby spełnić oczekiwania PZPS, kibiców, a przede wszystkim zawodników, pozyskano środki na organizację zawodów od koncernu Energa, marki Żywiec, miasta Poznań i wody Jurajska.

Na potrzeby każdych zawodów na plaży będzie stawało miasteczko siatkarskie, z 3 boiskami, trybunami na 400 osób (na finale aż 1200!), namiotem na potrzeby zawodników i sceną, ogródkami piwnymi, stoiskami sponsorów, namiotami organizacyjnymi oraz strefą rekreacyjną ze ścianką wspinaczkową i kulą zorba. Do terenu zawodów przybiją katamarany, będzie specjalna strefa dla dzieci, w której poprzez gry i zabawy o profilu siatkarskim ten sport będzie popularyzowany wśród przyszłych kibiców, a może nawet zawodników.

Komentatorem zawodów i animatorem publiczności będzie Bartek Brzeskot, kabareciarz, reżyser, aktor. Między meczami publika będzie miała szansę wygrać gadżety siatkarskie, podziwiać cheerleaderki, a muzyczne doznania zapewni DJ Kedar. Imprezy będą transmitowane w Polsat Sport i TV4.

Wszystkie informacje będą też dostępne na oficjalnej stronie zawodów www.siatkowkaplazowa.pl. Podczas finałowej imprezy w Niechorzu rozegrany zostanie specjalny turniej plażówki dziennikarzy i VIPów – Mistrzostwa Gwiazd.

Agencja Live planuje w kolejnych latach organizować imprezy z rosnącym rozmachem, aby siatkówka plażowa stała się w Polsce sportem jeszcze bardziej popularnym, lubianym i uprawianym nie tylko przez zawodowców.

źródło: inf. prasowa, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved