Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rozpoczynają się mistrzostwa świata U-19 w Mysłowicach

Rozpoczynają się mistrzostwa świata U-19 w Mysłowicach

Już od kilku dni Mysłowice goszczą najlepsze juniorskie duety świata. - Macie doskonałe młode pary, znakomity obiekt. Jeżeli tylko pogoda dopisze, będą świetne zawody - mówi Brazylijka Claudia Laciga, supervisor mistrzostw świata w siatkówce plażowej do lat 19.

Zawody rozpoczną się w środę meczami eliminacyjnymi, ale wiele par jest na Śląsku od kilku dni. Już w poniedziałek w ośrodku Słupna piłkę zawzięcie przebijały przez siatkę Australijki. Roześmiane dziewczyny przegonił dopiero deszcz.

Fakt, że zagramy w warunkach, w jakich trenujemy, na pewno jest naszym atutem. Wiele będzie też zależało od losowania – tłumaczy Violetta Bakoś, która razem z Januszem Bułkowskim trenuje kadrę dziewczyn. Do mistrzostw świata przygotowywała się ze swoimi podopiecznymi w kraju. – Duże nadzieję wiążemy z występem pary Monika Brzostek/Weronika Kurek, która w ME do lat 18. w Bratysławie zajęła czwarte miejsce – stwierdziła.Kadra mężczyzn, prowadzona przez Czesława Kolpy, uczestniczyła w miesięcznym zgrupowaniu w Brazylii. – Trudno powiedzieć, co chłopcy osiągną. W młodzieżowej siatkówce tylko ktoś bardzo odważny może pokusić się o wytypowanie wyników. Ja po prostu liczę na dobry start. A wyniki… przyjdą same. Trzeba być bardzo odważnym, żeby w rozgrywkach juniorskich przesądzać o wyniku rywalizacji. Liderami będą Michał Kądziołka i Jakub Szałankiewicz (mistrzowie Europy do lat 18. z zeszłego roku) – powiedział trener.

Tak wśród chłopców, jak i dziewczyn, nasz kraj będą reprezentować po trzy duety:

Dziewczyny:
- turniej główny:
Monika Brzostek/Weronika Kurek
Kinga Kołosińska/Beata Gałek
- eliminacje ("dzika karta"):
Daria Paszek/Aleksandra Filip

Chłopcy:
- turniej główny:
Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz
Marcin Golonka/Marek Leźnicki
- eliminacje ("dzika karta"):
Marcin Kantor/Damian Wojtasik

Na dobry występ liczy szczególnie Beata Gałek, która zagra na piasku w rodzinnym mieście. – Z jednej strony to fajnie grać u siebie, z drugiej… ogromny stres. Na pewno będzie mi towarzyszyła dodatkowa presja. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony – zapewnia.

Z zeszłorocznych mistrzostw świata Polki nie przywiozły żadnego medalu, triumfowała australijska para Becchara Palmer/Alice Rohkamper, która w finale pokonała Holenderki Marleen Van Iersel/Danielle Remmers, brązowy medal zdobyły Tanja Goricanec i Taryn Sciarini pochodzące ze Szwajcarii. Polacy także nie stanęli na podium, mistrzami świata zostali Jonathan Erdmann i Marvin Klass z Niemiec, na drugim i trzecim stopniu podium stanęli Włosi: Paolo Nicolai i Francesco Giontella przed Matteo Ingrosso i Paolo Ingrosso.

Polakom będzie łatwiej o medale, bo do Słupnej nie przyjadą Brazylijczycy. Trenerzy polskiej ekipy żartują, że to efekt ostatnich porażek Latynosów z naszymi duetami.

Jestem przekonana, że ta impreza będzie świetnie przygotowana, jak zawsze. Mam też nadzieję, że dopisze pogoda – dodała brazylijska supervisor FIVB Claudia Laciga, która prywatnie jest żoną jednego z najlepszych siatkarzy plażowych Martina Lacigi. W sobotę lub niedzielę Mysłowice odwiedzi szef światowej federacji Ruben Acosta.

Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra cieszy się, że po mistrzostwach Europy do lat 18 w 2004 roku, mistrzostwach Europy do lat 23 w 2005 roku, mistrzostwach świata do lat 21 w 2006 roku znowu na boiskach MOSiR odbędzie się wielka międzynarodowa impreza w siatkówce plażowej. – Mysłowice są już uznawane za stolicę polskiej siatkówki plażowej – powiedział. – To mnie cieszy. Ale jest jeszcze sporo do zrobienia, żebyśmy byli w pełni zadowoleni. Jestem przekonany, że organizacją mistrzostw świata do lat 19 zrobimy kolejny duży krok w kierunku… nazwania Mysłowic polskim centrum międzynarodowej siatkówki plażowej.

Głównym organizatorem zawodów jest miasto, które przekaże na ten cel 400 tys. zł. Wstęp na mistrzostwa będzie bezpłatny. Dodajmy jednak, że kibice siatkówki plażowej żyją nie tylko sportową rywalizacją. W programie imprezy są więc także: występ duetu instrumentalno-wokalnego, piknik country z atrakcjami wioski indiańskiej i koncertem oraz dyskoteka pod gwiazdami. Jedno jest pewne nikt kto od 11 do 15 lipca przyjdzie na boiska MOSiR Mysłowice na kąpielisku Słupna nie będzie się nudził.

Program turnieju:

- środa, 11 lipca
godz. 9.00 – Turniej kwalifikacyjny kobiet i mężczyzn
- czwartek, 12 lipca 
godz. 9.00 – Turniej główny kobiet i mężczyzn – faza grupowa
- piątek, 13 lipca
godz. 9.00 – Turniej główny kobiet i mężczyzn – faza grupowa
- sobota, 14 lipca
godz. 9.00 – Faza finałowa turnieju kobiet i mężczyzn
godz. 15.00 – Półfinały kobiet i mężczyzn
- niedziela, 15 lipca
godz. 10.00 – mecz o 3 miejsce kobiet
godz. 11.00 – mecz o 3 miejsce mężczyzn

Imprezy towarzyszące:

- czwartek, 12 lipca
14.30 – 19.00: zabawianie publiczności (maskotka - orzeł,
duet gitarowy, duet wokalno-instrumentalny)
- piątek, 13 lipca
14.30 – 19.00: zabawianie publiczności (maskotka - orzeł,
duet gitarowy, duet wokalno-instrumentalny)
- sobota, 14 lipca
14.30 – 19.00: zabawianie publiczności (maskotka - orzeł,
duet gitarowy, duet wokalno-instrumentalny)
18.00 – 22.00: impreza country (symulator rodeo, pomiar
siły /rogi bawoła/, wioska indiańska
/4-5 namiotów, 6 punktów rozrywki, pokaz nauki tańca
indiańskiego/)
20.00 – 21.00: koncert country
20.00: Garden party
22.00: dyskoteka na wolnym powietrzu

źródło: gazeta.pl, SportoweFakty.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved