Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin: Nowy sezon z Rzenno i Soją

Piast Szczecin: Nowy sezon z Rzenno i Soją

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że gorący okres transferowy w Piaście już się skończył. Szczeciński klub skompletował 12-osobowy skład na najbliższy sezon i już za trzy tygodnie rozpocznie przygotowania do rozgrywek I ligi.

Po odejściu Kingi Kasprzak do Gedanii Gdańsk, Pauliny Dutkiewicz do Stali Mielec oraz Marty Benderskiej , w Piaście szukano zawodniczek na pozycje przyjmującej, środkowej i libero. Najszybciej znaleziono kandydatkę do obsadzenie tej ostatniej pozycji. Klub zdecydował się ściągnąć z Chemika Police swoją byłą libero Joannę Kuchczyńską . Z obsadzeniem dwóch pozostałych pozycji były już dużo większe kłopoty. Kandydatki, z którymi wiązano największe nadzieje i prowadzono najbardziej zaawansowane rozmowy – Sylwią Wojcieską i Magdaleną Łebkowską – wybrały oferty innych klubów. Ostatecznie Piast podpisał zatem kontrakt z 24-letnią środkową Edytą Rzenno , która w poprzednim sezonie występowała w drużynie wicemistrza kraju Farmutilu Piła, gdzie była jednak tylko rezerwową. Warunki kontraktu uzgodniono także ze skrzydłową Mają Soją występującą przez ostatnie lata w Muszyniance Muszyna. Soja znana pod panieńskim nazwiskiem Motylewska grała już przed laty w Piaście i była podstawową atakującą drużyny. Kontrakt z Mają Soją powinien zostać podpisany w najbliższych dniach. Siatkarka poprosiła o kilka dni zwłoki ze względów rodzinnych (jej mąż szuka pracy w Szczecinie), ale trener Marek Mierzwiński jest spokojny o ten transfer.

 

Poza Kasprzak przedłużyliśmy kontrakty ze wszystkim podstawowymi zawodniczkami. W tym składzie naszym celem w przyszłym sezonie będzie walka o awans do ekstraklasy. Po pozyskaniu Kuchczyńskiej i Soi z pewnością poprawi się nasze przyjęcie i gra w obronie. W ataku trudno jednak będzie zastąpić Kasprzak – przyznaje Marek Mierzwiński. 

Do Piasta przymierzana jest jeszcze rozgrywająca Katarzyna Ciesielska z Chemika, ale w Policach robią wszystko, aby na kolejny sezon zatrzymać tę zawodniczkę u siebie.

źródło: kurier.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved