Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Rusek: W finale wygramy z Brazylią

Paweł Rusek: W finale wygramy z Brazylią

fot. archiwum

Jutro w katowickim Spodku nasza reprezentacja narodowa po raz czwarty zagra w fazie finałowej Ligi Światowej. Paweł Rusek jest przekonany, że biało-czerwoni dotrą do wielkiego finału, zaś w nim są w stanie pokonać "wielką" Brazylię.

Raul Lozano na finały Ligi Światowej postawił na sprawdzony skład z Japonii…

 

Paweł Rusek : – Nie dziwię się trenerowi Lozano. Ta „dwunastka” zdobyła wicemistrzostwo Świata, dlatego wcale nie jestem zdziwiony, iż Raul Lozano po raz kolejny postawił na tych chłopaków. Na miejscu trenera postąpiłbym tak samo. To są zawodnicy doświadczeni, sprawdzeni i po raz kolejny mają szansę osiągnąć sukces . 

Ale podczas fazy interkontynentalnej, świetnie zaprezentowali się zawodnicy, którzy nie grali na mistrzostwach świata .

 

Paweł Rusek : Cała ta reprezentacja składa się ze wspaniałych graczy, jednak pewnego wyboru dokonał trener, więc wybór ten wszyscy musimy uszanować.

 

Czy zaskoczeniem dla Ciebie jest fakt, iż trener po raz kolejny na pozycji libero postawił na Piotra Gacka?

 

Paweł Rusek : – Zarówno Piotrek jak i Krzysiek są bardzo dobrymi graczami. Niezależnie od tego czy w finałach zagrałby Piotrek czy Krzysiek, z pewnością graliby na bardzo wysokim poziomie. Jednak jak wspomniałem wcześniej, trener Lozano postawił na Piotrka, z którym był na mistrzostwach Świata w Japonii. To on jest od podejmowania takich trudnych decyzji .

 

Rzutem na taśmę w „dwunastce” reprezentacji Polski znalazł się Grzegorz Szymański, który jak wiemy zmagał się z kontuzją .

 

Paweł Rusek : – Wszyscy doskonale wiedzą jak groźny potrafi być Grzegorz Szymański jeśli jest w formie. „Gelu” po kontuzji, której się nabawił musiał w ostatnim czasie sporo trenować aby przekonać do siebie trenerów. Rywalizacja między Pryglem a Szymańskim jest kolejnym przykładem na to, że na każdej pozycji trwa ogromna rywalizacja .

 

W Katowiach zagramy w teoretycznie słabszej grupie .

 

Paweł Rusek : – Wszyscy twierdzą, że grupa w której będą grać Brazylijczycy, Bułgarzy i Rosjanie jest teoretycznie silniejsza, tymczasem ja uważam, że jest inaczej. To nasza grupa może jest ciut silniejsza. Na Bułgarów i na Rosjan mamy patent, także nie obawiałbym się tych drużyn. Jedynie z mistrzami świata – Brazylijczykami możemy mieć problem…

 

Czy Polakom uda się po raz pierwszy w historii zagrać w wielkim finale Ligi Światowej.

 

Paweł Rusek : – Myślę, że jesteśmy w stanie wejść do finału. Tam zmierzymy się zapewne z Brazylią, z którą także jesteśmy w stanie wygrać .

 

z Pawłem Ruskiem rozmawiał Tomek Tadrała – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved