Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Faworyci zwyciężali czwartego dnia

MŚ juniorów: Faworyci zwyciężali czwartego dnia

Iran, Bułgaria, Brazylia i Rosja znajdują się na jak najlepszej drodze ku półfinałom Mistrzostw Świata Juniorów 2007, rozgrywanych w Maroku. Sytuacja w obydwu grupach eliminacyjnych jest jednak jeszcze daleka od klarownej.

W najbardziej emocjonującym meczu grupy A, Iran pokonał Japonię 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 31:29). Ali Sajjadi Seyed był najlepiej punktującym w swojej drużynie – zdobył 18 punktów podczas gdy w japońskim zespole Yako Daisuke wiódł prym zdobywając aż 28 punktów i tytuł zawodnika meczu.

Po ciężkim zwycięstwie nad silnymi Włochami, Bułgaria zrobiła jeden krok do przodu w kierunku awansu do półfinału. W pięciosetowym pojedynku wygrali 3:2 (20:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:9), trwający godzinę i 48 minut mecz był pokazem siły, umiejętności i ambicji młodych zawodników. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Tsvetan Sokolo, który zdobył dla swojego zespołu aż 23 punkty.

Broniąca tytułu Rosja potrzebowała 90 minut na to, by po raz kolejny gładko wygrać ze swoimi przeciwnikami, Argentyną 3:0 (25:23, 25:18, 25:22). Zespół z Ameryki Południowej walczył dzielnie, bardzo dobrze spisał się kapitan drużyny Rodrigo Quiroga, który zdobył 17 punktów, jednak Mistrzowie Świata okazali się za silni dla nich. Pomimo swoich licznych zwycięstw, Rosjanie nadal musza pokonać Egipt w ostatnim meczu fazy grupowej i oczekiwać na wyniki spotkań Brazylii oraz USA, by dowiedzieć się czy znajda się wśród najlepszej czwórki i czy w przyszły weekend w Casablance będą bronić tytułu Mistrza.

Brazylijski najlepiej punktujący Wallace De Souza poprowadził swoją drużynę do łatwego zwycięstwa 3:0 (25:17, 25:14, 25:13) nad Egiptem. Niezatrzymania brazylijska gwiazda rozbiła egipska obronę. Trener Brazylijczyków Percy Oncken dał nieco odetchnąć swoim najlepszym zawodnikom i na spotkanie z Egipcjanami wystawił ich zmienników.

Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych potrzebowali 105 minut na to, aby zwyciężyć w bardzo emocjonującym meczu ze Słowenia 3:2 (23:25, 25:17, 25:23, 20:25, 15:9). Amerykanie wygrali dzięki dobrej grze atakujących.

Kuba zakończyła rundę zwycięstwem nad Marokiem 3:0 (25:19, 25:22, 25:20).

W środowych meczach ostatniego dnia Pierwszej Rundy w grupie A: Kuba zagra z Bułgarią, Włochy zmierzą się z Japonią, Maroko zagra przeciwko Iranowi. W grupie B: Argentyna zagra z UAS, Słowenia zagra przeciwko Brazylii oraz Egipt przeciwko Rosji.

Faza grupowa, w której wzięło udział 12 zespołów była rozgrywana od czwartku systemem każdy z każdym by móc wyłonić najlepsza szóstkę. Półfinały zostaną rozegrane 14 lipca a finał od będzie się 15 lipca.

Iran – Japonia 3:1

(25:22, 21:25, 25:18, 31:29)

Bułgaria – Włochy 3:2

(20:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:9)

Kuba – Maroko 3:0

(25:19, 25:22, 25:20)