Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finał LŚ: Konferencja prasowa grupy F

Finał LŚ: Konferencja prasowa grupy F

fot. archiwum

Kilka minut po dziesiątej rozpoczęła się w Katowicach konferencja prasowa zespołów z grupy F. Rosja, Bułgaria oraz Brazylia zmierzą się ze sobą w walce o tegoroczny półfinał. Na konferencji zabrakło kapitana Brazylii, Ricardo.

Trener Brazylii, Bernardo Rezende usprawiedliwił nieobecność swojego kapitana faktem, iż Canharinios dotarli do Katowic o 3 nad ranem polskiego czasu, więc Ricardo zwyczajnie potrzebował kilku godzin snu. Sam jednak, jak na trenera mistrzów świata przystało mocno rozespany pojawił się na spotkaniu z dziennikarzami.

 

Zacznę swoją wypowiedź od przeprosin – uśmiechnął się popularny Bernardhinio . – Jesteśmy w Polsce od siedmiu godzin i Ricardo musi odpocząć, zrelaksować się. Chcemy pokazać tutaj wszystko co tylko umiemy. Jestem przede wszystkim bardzo szczęśliwy, że znów gościmy w Polsce, ludzie tutaj na każdym kroku żyją siatkówką. Ostatni raz graliśmy tutaj pięć lat temu, wcześniej sześć lat wstecz wygraliśmy u was finał. Nie mieliśmy zbyt dobrych przygotowań do tegorocznej Ligi Światowej. Z Bułgarią przegraliśmy ostatni mecz rok temu podczas finałów, Rosja również jest bardzo silnym zespołem, ale naszym celem, pierwszym, który tutaj sobie postawiliśmy jest awans do półfinału i chcemy go osiągnąć a to równa się wygrywaniu z każdym przeciwnikiem. 

Bernardo Rezende zapytany przez jednego z dziennikarzy o radę jak grać, aby przez tyle lat być na topie jak Canarinhos, odpowiedział: Nie sądzę, żeby Polska potrzebowała jakichkolwiek moich rad. Moje pokolenie nauczyło się grać i kochać siatkówkę dzięki polskiemu zespołowi prowadzonemu przez Huberta Wagnera. To, że teraz gracie tak dobrze to wynik eksplozji dojrzałości mistrzów świata z Bahrajnu. Macie w zespole połączenie młodych zawodników jak Wlazły czy Winiarski z doświadczonymi graczami jak Gruszka czy Świderski. My robimy się coraz starsi i coraz bardziej zmęczeni, chociaż nie zamierzamy tak łatwo składać broni.

 

Podobnego zdania był trener Bułgarów, Martin Stoew : To będą na pewno bardzo interesujące mecze – stwierdził. – Wszystkie zespoły są bardzo silne i grają siatkówkę na wysokim poziomie. To będzie pewnego rodzaju uczta dla widzów, którzy przyjdą do hali lub zasiądą przed telewizorem. Każda z drużyn miała drobne problemy i wydaje mi się, że o zwycięstwie zadecyduje tutaj dyspozycja dnia.

 

Kapitan Bułgarów, Plamen Konstantinow , dodał: Wszystkie sześć zespołów ma takie same szanse na zwycięstwo, myślę, że to będą bardzo interesujące zawody. Naszym celem jest gra w półfinale, ale najpierw na przeszkodzie mamy Rosję oraz Brazylię. Rywale z najwyższej półki, rozpoczynamy od Brazylii. To zespół, który jest o krok przed całą resztą. Ostatnio zagraliśmy przeciwko nim dobre zawody i mamy nadzieję, że uda nam się to powtórzyć jutro.

 

Rozumiejący jak się okazało język polski trener Rosjan, Vladimir Alekno przyznał, że jutro w Katowicach rozpocznie się wielkie święto siatkówki. – Kibice są tutaj wspaniali, pamiętam ich z poprzednich lat, zawsze robili na mnie wrażenie. My przyjechaliśmy tutaj pokazać najlepszą siatkówkę na jaką nas aktualnie stać. Nasz zespół to mieszanka młodości i doświadczenia, starsi koledzy na pewno pomogą młodszym podczas trudnych momentów. To fakt, mamy ciężką grupę i nasza taktyka na mecz z Bułgarią może okazać się decydująca o losach półfinału.

 

Uznany przez Konstantinowa za przedstawiciela tej młodszej części rosyjskich zawodników, kapitan Rosjan, Vadim Chamuckih rozpoczął żartobliwie: Z tą młodością to może nie za bardzo jeśli chodzi o mnie, ale dziękuję za komplement. Przechodząc do finałów chciałbym powiedzieć, że Rosja przyjechała tutaj aby zobaczyć jak wyglądamy na tle innych, bardzo dobrych przeciwników. W Polsce zawsze jest bardzo dobra organizacja spotkań, macie ciekawą halę, wspaniałych kibiców, pod tym kątem jestem pewien, że będzie wszystko wspaniale. Jestem przekonany, że wszystkie zespoły, które wystąpią, pokażą ciekawą siatkówkę i przeżyjemy wiele emocjonujących chwil, czego wszystkim życzę.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved