Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finał LŚ: Konferencja prasowa grupy E

Finał LŚ: Konferencja prasowa grupy E

fot. archiwum

Zaciętą walkę najpierw o półfinał zapowiadali na konferencji prasowej kapitanowie oraz trenerzy drużyn Francji, Stanów Zjednoczonych i Polski. Te trzy zespoły spotkają się w grupie E turnieju finałowego Ligi Światowej w Katowicach.

Raul Lozano (trener Polski):

Myślę, że każdy z nas trenerów, mówi tutaj o tym samym – o formie swojego zespołu. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że nikt z naszej drużyny nie ma problemów zdrowotnych. Wyboru turniejowej dwunastki dokonałem wyłącznie na podstawie ich formy technicznej, sportowej i fizycznej. Nigdy nie tłumaczę, dlaczego wybrałem tego czy innego zawodnika. Każdy z nich może dać coś od siebie drużynie, a ci który wybrałem są w tej chwili w najwyższej formie. Ten turniej jest bardzo ważny dla wszystkich drużyn, każda z nich chce pokazać, że dokonała postępu w swojej grze. Moim zdaniem jest jeden zespół, który odrobinę przewyższa poziomem pozostałe, które prezentują bardzo wyrównany poziom i każda z nich może wskoczyć na podium. Sądzę, że żadna z drużyn nie zaprezentuje tak wysokiego poziomu jak na mistrzostwach świata, wtedy funkcjonował zupełnie inny system przygotowań, mieliśmy na to dużo więcej czasu. Tutaj wszyscy startują z równego pułapu, rozegrał tyle samo spotkań w rundzie interkontynentalnej, tyle samo podróżował i miał tyle samo czasu na odpoczynek. Dlaczego zasugerowałem Francję do „dzikiej karty”? Bo Philippe jest moim dobrym przyjacielem i obiecał mi wakacje na swój koszt. Oczywiście żartuję, wybrałem Francję, gdyż z drużyn które zajęły drugie miejsce, to Francja jest najsilniejsza sportowo.

 Piotr Gruszka (kapitan Polski):

Nadszedł moment na który czekaliśmy – Polska występuje w roli gospodarza turnieju finałowego, ale także w roli jednego z faworytów. Z pewnością, to że gramy w Spodku, jest dla nas dodatkowym atutem, gdyż gra nam się tutaj naprawdę dobrze. Ale zwycięstwo w turnieju może nam zagwarantować tylko dobry poziom naszej gry. Jest tutaj sześć znakomitych zespołów, chyba najmocniejszych w tej chwili na świecie, a my zrobimy wszystko, żeby grać jak najlepiej i wygrywać kolejne mecze. Jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, a jaka jest nasza forma, pokaże już jutrzejsze spotkanie. Ważne jest każde zwycięstwo, więc wszystko w naszych głowach i rękach. Nie ma większego znaczenia to, że będzie to trzynasty mecz w tegorocznej Lidze Światowej. Nie jesteśmy przesądni, poza tym o statystykach tego rodzaju musimy już zapomnieć, ważne jest aby przystąpić do każdego spotkania skupionym i z myślą o zwycięstwie.

 

Hugh McCutcheon (trener USA):

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być i oczekujemy dobrych spotkań. Cieszymy się, że wygraliśmy grupę interkontynentalną, ale teraz musimy myśleć o kolejnych przeciwnikach. Liczę, że dojdziemy przynajmniej do półfinału.

 

Thomas Hoff (kapitan USA):

Cieszymy się, że zrobiliśmy pierwszy ważny krok w tym sezonie, że udało nam się zakwalifikować do finałowego turnieju Ligi Światowej. Wierzymy, że jesteśmy w stanie powalczyć tutaj o zwycięstwo. Będziemy też mieli okazję przekonać się, na jakim etapie przygotowań jesteśmy. A nie ma lepszego sposobu niż konfrontacja z kilkoma silnymi ekipami.

 

Philippe Blain (trener Francji):

Awans do półfinału jest naszym podstawowym celem, jak będzie dalej zobaczymy. Podobnie jak pozostałe drużyny, mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, nie ominęły nas także kłopoty zdrowotne – chociażby problemy Stephane’a Antigua , który wciąż nie jest w pełni sprawny. Na pewno będzie to dla nas ciężki turniej, ale powalczymy co najmniej o awans do półfinału. Chcemy udowodnić, że zaproszenie nas do Katowic było słuszną decyzją. Cieszymy się, że możemy tutaj zagrać. Mecze z Polską będą bardzo ważne, bo jesteście wymagającym rywalem. Bardzo dobrze gracie w bloku i ataku, poza tym mogliście przygotowywać się bez zbędnej presji i spokojnie pracować nad swoja formą. Oba zespoły dawno nie grały przeciwko sobie, tym ciekawsza będzie to konfrontacja.

 

Stephane Antiga (kapitan Francji):

Jesteśmy szczęśliwi, że mimo tego, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca w grupie, mogliśmy się tutaj znaleźć. Nie graliśmy zbyt dobrze, ale mam nadzieję, że teraz będzie zupełnie inaczej, przyjechaliśmy tutaj, aby zwyciężyć. W zeszłym roku finałowy turniej był dla nas bardzo udany, ale nie mieliśmy wtedy żadnych problemów. W tym roku jest inaczej, w związku z kontuzjami nie mogliśmy się przygotowywać tak, jakbyśmy chcieli. Mecz z Polską będzie z pewnością interesujący, zwłaszcza że od nowego sezonu będę grał w Skrze Bełchatów, a pewnie kibice tego zespołu także tutaj będą, ale nie odczuwam z tego powodu większej presji. Daniel Pliński przewiduje finał Polska – Francja? Dlaczego nie, obie drużyny są bardzo dobre, ale gra tutaj sześć dobrych zespołów i musimy powalczyć, żeby w tym finale się znaleźć.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved